Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MCKiS Jaworzno stawia na wychowanków

MCKiS Jaworzno stawia na wychowanków

fot. archiwum

W szeregach MCKiS-u Jaworzno nie doszło do rewolucyjnych zmian. Miejscowi działacze wciąż chcą stawiać na wychowanków, a w zespole prowadzonym przez Mariusza Łozińskiego pojawiło się dwóch nowych graczy. Trwają jeszcze poszukiwania skrzydłowego.

II-ligowe drużyny powoli kompletują składy na nowy sezon. Nie inaczej jest także w MCKiS-ie Jaworzno, w którym zajdą drobne roszady personalne. Wciąż jego szkoleniowcem będzie Mariusz Łoziński, a o jego sile będzie stanowił duet dwóch doświadczonych graczy – Mariusz Syguła (rozgrywający) i Bartłomiej Soroka (przyjmujący). Ponadto działacze z Jaworzna nadal zamierzają stawiać na wychowanków, a trzon zespołu z poprzedniego sezonu zostanie utrzymany. Oznacza to, że w ekipie z Jaworzna swoją przygodę z siatkówką kontynuowali będą: Karol Borończyk (atakujący), Władysław Olszowski, Michał Lipiarz (obaj środkowi), Kacper Smoliński, Łukasz Warchoł (libero) i Piotr Gruszowski (rozgrywający), a także Marcin Wyspiański.

Na pewno w zespole z Jaworzna nie zagrają już Krzysztof Fitrzyk i Marcin Mizera. Ten pierwszy najprawdopodobniej zakończy już karierę, zaś ten drugi przeniósł się do Karpat Krosno. W ich miejsce jaworzniccy działacze pozyskali środkowego – Bartosza Schmidta, który w minionym sezonie reprezentował II-ligowy Płomień Sosnowiec, oraz grającego w Młodej Lidze w MKS-ie Będzin przyjmującego – Pawła Zawadzkiego. Obecnie w MCKiS-ie trwają jeszcze poszukiwania klasowego przyjmującego, który mógłby wspomóc drużynę na tej pozycji. Poza tym niejasna jest sytuacja Patryka Stącela. Jeśli nie zagra on już w MCKiS-ie, to jego miejsce zajmie kolejny wychowanek – Mateusz Płatek.Jest to mobilizacja dla grup młodzieżowych, które widzą, że osiągając dobre wyniki, mają otwartą drogę do pierwszego zespołu – powiedział Mariusz Łoziński, szkoleniowiec MCKiS-u.

Przygotowania do sezonu jaworznianie rozpoczną na początku sierpnia. Będą się one odbywały na miejscowych obiektach dwa razy dziennie. W planach mają także we wrześniu kilka turniejów sparingowych, ale ich harmonogram nie jest jeszcze do końca określony.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved