Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matej Kazijski zamienia Serie A na ligę japońską

Matej Kazijski zamienia Serie A na ligę japońską

fot. CEV

Nie na długo Matej Kazijski wrócił do Trydentu, po sezonie gry w barwach Trento Bułgar zdecydował się na zmiany. Jak informują zagraniczne media, potwierdziły się doniesienia o odejściu zawodnika z zespołu mistrza Włoch i wyborze kierunku japońskiego.

Po przygodzie w lidze tureckiej i zdobyciu z Halkbankiem Ankara wszystkich możliwych trofeów na ligowym podwórku Matej Kazijski przed rokiem wrócił do Serie A. Grając w Halkbanku, poza mistrzostwem, Superpucharem i Pucharem Turcji Kazijski zdobył wyróżnienia indywidualne, przyczyniając się również do zdobycia przez swój zespół srebrnego medalu Ligi Mistrzów.

Po informacji o powrocie zawodnika do Italii nie było zaskoczeniem, że bułgarski przyjmujący zdecydował się bronić barw Diatecu Trentino, a więc klubu, w którym przed wyjazdem do Ankary spędził sześć kolejnych sezonów. Powrót Kazijskiego był wyjątkowo udany, bowiem w tym roku Matej Kazijski i Trento zapisali na swoim koncie kolejne scudetto.

Już krótko po zakończeniu sezonu pojawiły się informacje, że Włosi nie będą w stanie zatrzymać swojego asa. Najczęściej mówiono o dość egzotycznych kierunkach. Te doniesienia się potwierdziły, jak informują bułgarskie i włoskie media, nowym klubem Kazijskiego ma być nie jak zakładano Panasonic Panthers, a JTEKT Stings. Kontrakt zakładający grę zawodnika w Japonii przez najbliższy sezon z opcją przedłużenia na trzy kolejne ma być parafowany przez obie strony 3 lipca.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved