Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Król: Założenie jest jasne i przejrzyste

Jan Król: Założenie jest jasne i przejrzyste

fot. archiwum

Po rocznym pobycie w lidze niemieckiej Jan Król zdecydował się na powrót do Polski i grę w Czarnych Katowice, beniaminku I ligi. Zespół ten zamierza walczyć jednak o coś więcej niż tylko spokojny ligowy byt - Założenie jest jasne i przejrzyste - mówi atakujący.

W jednym z poprzednich wywiadów przyznałeś, że chciałbyś wrócić do Polski i tak też się stało. Będziesz zawodnikiem klubu z Katowic. Dlaczego wybrałeś akurat ofertę beniaminka Krispol I ligi?

Jan Król: Zaufałem działaczom, że chcą stworzyć klub plusligowy i wierzę, że znajdziemy się w czołowej czwórce. Potem to już będzie robota prezesów, aby w Katowicach regularnie odbywały się mecze siatkówki na najwyższym poziomie, a nie tylko od święta. Zawsze chciałem zagrać w katowickim Spodku i mam nadzieję, że to marzenie w końcu się ziści. Miasto Katowice się rozwija, jest stolicą Górnego Śląska i wiem, że jest to dobre miejsce dla siatkówki.

Był jakikolwiek cień szansy, abyśmy jednak mogli oglądać cię w PlusLidze?Jakieś połączenia w telefonie na ten temat zanotowałem, także szanse były, ale zdecydowałem się na Czarnych. Cieszę się, że tu jestem i cieszę się, że będę miał szanse grania w większym wymiarze. Chcę wrócić do PlusLigi i wierzę, że uda się to w następnym sezonie.

Z jakimi nadziejami przychodzisz do Czarnych Katowice – klubu, który dopiero zadebiutuje na tym szczeblu rozgrywek?

Chcę wygrać wszystko, co się da. Mamy całkiem fajny zespół, kilku zawodników z II ligi zostało, kilku dobrych graczy dołączyło, część kolegów znam, część poznam. Najważniejsze, aby stworzyć fajną grupę, a potem się zobaczy.

Skład zespołu jest naprawdę imponujący. Twoim zdaniem wystarczający na to, aby osiągnąć założony cel?

Nie widzę innej możliwości. Założenie jest jasne i przejrzyste, czyli miejsca 1-4. Mój osobisty cel to medal, gdyż dawno nie udało mi się nic wygrać i odczuwam głód zwycięstwa. Czy skład jest imponujący? Tego nie wiem, ale wiem, że jest mocny i czwórka jest w naszym zasięgu.

Inne kluby także nie próżnują i kompletują składy. Patrząc na dokonane transfery, można z całą pewnością stwierdzić, że sezon zapowiada się ciekawie. Też masz takie poczucie?

Zdecydowanie tak. Będzie kilka bardzo mocnych zespołów, które również będą pchały się do ekstraklasy. Boisko będzie weryfikowało wszystko i wszystkich… Nie mogę się już doczekać.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved