Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ilona Gierak zamknęła skład Budowlanych Toruń

Ilona Gierak zamknęła skład Budowlanych Toruń

fot. archiwum

Pierwszoligowa ekipa Budowlanych Toruń ma już skompletowany skład na sezon 2015/2016. Ostatnią zawodniczką, która dołączyła do toruńskiej ekipy prowadzonej przez trenera Mariusza Soję, jest Ilona Gierak, która ostatni sezon spędziła w Orlen Lidze.

Gierak to 27-letnia przyjmująca, która w minionym sezonie walczyła o miejsce w składzie Muszynianki. Udawało jej się to z różnym skutkiem, a najczęściej swoje szanse otrzymywała w drugiej części rundy zasadniczej. Do ekipy trenera Serwińskiego zawodniczka trafiła z ligi francuskiej, w której przez jeden sezon broniła barw Association sportive Saint-Raphaël. W przyszłych rozgrywkach Ilona Gierak zasili drużynę Budowlanych Toruń, trzecią ekipę ostatniego sezonu I ligi kobiet.

Przyjmująca jest siódmą nową zawodniczką w szeregach toruńskiej drużyny i zarazem ostatnią, Budowlani bowiem tym transferem zakończyli kompletowanie składu na przyszły sezon. Oprócz Gierak do Torunia trafiły Karolina Filipowicz, Marta Wiśniewska, Marzena Wilczyńska, Patrycja Wyrwa, Aleksandra Stachowicz i Marta Łukaszewska. Z klubem pożegnały się natomiast Katarzyna Bryda, Sandra Szczygioł, Marlena Pleśniarowicz, Roksana Brzóska i Ewelina Krzywicka. Oprócz tej pierwszej zawodniczki trafiły do Orlen Ligi, Bryda natomiast razem z ŁKS-em Łódź czeka na decyzję w sprawie przyszłości klubu i tak naprawdę nie wie, w jakich rozgrywkach przyjdzie jej rywalizować. W piątek okaże się, czy zagra w Orlen Lidze, czy na jej zapleczu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobietźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved