Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Groźna kontuzja i sześć miesięcy przerwy Agaty Sawickiej

Groźna kontuzja i sześć miesięcy przerwy Agaty Sawickiej

fot. Łukasz Krzywański

Agata Sawicka, libero reprezentacji Polski i wrocławskiego Impelu, będzie pauzowała przez najbliższych sześć miesięcy - to efekt nieszczęśliwego upadku, którego siatkarka doznała w meczu finałowym igrzysk europejskich w Baku.

Sześć miesięcy przerwy – tak zadecydowali lekarze z Łodzi, którzy badali Agatę Sawicką po powrocie do Polski z Azerbejdżanu. Zawodniczka doznała groźnego urazu zerwania przednich więzadeł krzyżowych w kolanie. Po operacji, którą ma przejść w najbliższych dniach w Łodzi pod okiem doktora Marcina Domżalskiego, wrocławską libero czeka jeszcze długa, sześciomiesięczna rehabilitacja.

To wielka strata zarówno dla reprezentacji Polski, przed którą teraz bardzo ważne mecze o punkty do rankingu FIVB, jak i dla zespołu Impelu Wrocław, w którym rola Agaty Sawickiej jest nie do przecenienia. – Niestety, kontuzja Agaty to dla nas cios i bardzo będzie nam jej brakowało. Bardzo liczyłem na jej osobowość zarówno tę na boisku, jak i poza nim. Jakoś będziemy musieli przez to przejść i z niecierpliwością czekamy, aż wróci do pełnej dyspozycji – tak sytuację komentuje Nicola Negro, szkoleniowiec wrocławskiej drużyny.

Wiem, że będzie dobrze. Czasem trzeba zapłacić taką cenę i padło na mnie, ale ci, którzy mnie znają, wiedzą, że łatwo się nie poddam. Wiem na pewno, że zrobię co w mojej mocy, by funkcjonować jak najbliżej drużyny i mimo przeciwności jak najmocniej ją wspierać. Teraz muszę skupić się na powrocie do zdrowia – jest szansa, by wrócić jeszcze przed play-off i zamierzam ją wykorzystać. Dziękuję wszystkim za wsparcie i obiecuję, że po kontuzji będę jeszcze mocniejsza – mówi Agata Sawicka.źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved