Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek wznowił treningi

Bartosz Kurek wznowił treningi

fot. Joanna Skólimowska

Bartosz Kurek uczestniczył w popołudniowym treningu polskich siatkarzy, którzy w Krakowie przygotowują się do ostatnich dwóch meczów fazy grupowej Ligi Światowej z reprezentacją USA. Nie wiadomo jednak, czy w piątkowy wieczór zobaczymy go na boisku.

W miniony weekend Bartosz Kurek pauzował w spotkaniach biało-czerwonych z Iranem. Przypomnijmy, że atakujący reprezentacji Polski nabawił się urazu pleców podczas jednego z treningów w Teheranie. Wszystko jednak wskazuje na to, że powoli dochodzi do siebie. Kurek uczestniczył bowiem w środowych zajęciach kadry, która w Krakowie przygotowuje się do decydujących starć z Amerykanami. – Bartek uczestniczył w popołudniowym treningu. Wspólnie z Karolem Kłosem trenowali normalnie, ale krócej niż pozostali – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” kierownik reprezentacji Mariusz Szyszko. Czy to oznacza, że zawodnik będzie zdolny do gry w piątkowym starciu z USA? – Za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje. Poczekajmy – dodał Szyszko.

W Krakowie Stephane Antiga będzie miał do dyspozycji jeszcze dwóch atakujących – Jakuba Jarosza, który zastępował Kurka w meczach z Iranem w Teheranie, i Dawida Konarskiego. Tego drugiego w obliczu kontuzji Kurka selekcjoner w trybie awaryjnym ściągnął do Krakowa z kadry B, która niedawno wróciła z igrzysk europejskich w Baku. Oprócz niego do kadry dołączyli też Karol Kłos i Artur Szalpuk. Z zawodników, którzy ostatnio byli w USA, Rosji oraz Iranie, nie ma za to Bartosza Bednorza. W sumie selekcjoner ma do dyspozycji szesnastu siatkarzy. W czwartek ogłosi czternastoosobowy skład na mecze z USA.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę