Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek wznowił treningi

Bartosz Kurek wznowił treningi

fot. Joanna Skólimowska

Bartosz Kurek uczestniczył w popołudniowym treningu polskich siatkarzy, którzy w Krakowie przygotowują się do ostatnich dwóch meczów fazy grupowej Ligi Światowej z reprezentacją USA. Nie wiadomo jednak, czy w piątkowy wieczór zobaczymy go na boisku.

W miniony weekend Bartosz Kurek pauzował w spotkaniach biało-czerwonych z Iranem. Przypomnijmy, że atakujący reprezentacji Polski nabawił się urazu pleców podczas jednego z treningów w Teheranie. Wszystko jednak wskazuje na to, że powoli dochodzi do siebie. Kurek uczestniczył bowiem w środowych zajęciach kadry, która w Krakowie przygotowuje się do decydujących starć z Amerykanami. – Bartek uczestniczył w popołudniowym treningu. Wspólnie z Karolem Kłosem trenowali normalnie, ale krócej niż pozostali – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” kierownik reprezentacji Mariusz Szyszko. Czy to oznacza, że zawodnik będzie zdolny do gry w piątkowym starciu z USA? – Za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje. Poczekajmy – dodał Szyszko.

W Krakowie Stephane Antiga będzie miał do dyspozycji jeszcze dwóch atakujących – Jakuba Jarosza, który zastępował Kurka w meczach z Iranem w Teheranie, i Dawida Konarskiego. Tego drugiego w obliczu kontuzji Kurka selekcjoner w trybie awaryjnym ściągnął do Krakowa z kadry B, która niedawno wróciła z igrzysk europejskich w Baku. Oprócz niego do kadry dołączyli też Karol Kłos i Artur Szalpuk. Z zawodników, którzy ostatnio byli w USA, Rosji oraz Iranie, nie ma za to Bartosza Bednorza. W sumie selekcjoner ma do dyspozycji szesnastu siatkarzy. W czwartek ogłosi czternastoosobowy skład na mecze z USA.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved