Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zagraniczny zaciąg na celowniku beniaminka z Warszawy

Zagraniczny zaciąg na celowniku beniaminka z Warszawy

fot. archiwum

Niewykluczone, że już wkrótce Wisła Warszawa pochwali się kolejnymi wzmocnieniami. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, władze stołecznego klubu bardzo poważnie rozpatrują możliwość zakontraktowania trzech siatkarek z zagranicy. Nie zabraknie też młodych akcentów.

Beniaminek z Warszawy z wysokiego C otworzył okienko transferowe. Po awansie do I ligi władze klubu mocno odświeżyły kadry. Z klubem pożegnało się aż dziewięć zawodniczek, w tym tak doświadczone siatkarki jak Agata Karczmarzewska-Pura, Kinga Baran czy reprezentantka Polski Aleksandra Goniewicz. Równie szybko na Bemowie rozpoczęto kontraktowanie wzmocnień. Po rocznej przerwie na Mazowsze wraca znana z występów w Legionovii Anna Sołodkowicz z Zawiszy Sulechów, który wciąż stara się o akces do gry w Orlen Lidze, zespół zasiliła również Barbara Kubieniec. Do stołecznego beniaminka dołączyły także Paulina Biranowska, Monika Kutyła i młoda spartanka – Marcelina Nowak.

W maju mówiło się, że klub z Warszawy rozmawia z Czeszką Lucie Muhlsteinovą oraz reprezentantką Niemiec Coriną Ssuschke-Voigt. Pierwsza z wymienionych znalazła już innego pracodawcę, z kolei druga długo się zastanawiała i działacze postanowili szukać kolejnych wzmocnień. Fiaskiem zakończyły się również rozmowy z Martą Szymańską, która ostatecznie została w Zawiszy Sulechów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do Wisły mogą trafić trzy siatkarki z zagranicy, również mające reprezentacyjną przeszłość. Beniaminek bowiem rozmawia z zawodniczkami z Ukrainy, Białorusi i Serbii. Właśnie siatkarka z Bałkanów najprawdopodobniej będzie rywalką Anny Manikowskiej na rozegraniu. Nie zabraknie również młodych akcentów, bowiem klub prowadzi rozmowy z młodymi zawodniczkami z Piły.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved