Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Woronkow podał się do dymisji

Woronkow podał się do dymisji

fot. FIVB

Po dziesięciu porażkach z rzędu w Lidze Światowej z funkcji szkoleniowca reprezentacji Rosji postanowił zrezygnować Andriej Woronkow. Zastąpił on w 2013 roku Władimira Aleknę i sięgnął ze Sborną m.in. po złoto Ligi Światowej oraz mistrzostwo Europy.

Jak podaje oficjalna strona internetowa rosyjskiej federacji siatkarskiej, trener Andriej Woronkow podał się do dymisji. Szkoleniowiec prowadził zespół Sbornej od 2013 roku. Wtedy to objął stery drużyny po igrzyskach olimpijskich w Londynie, kiedy zrezygnował ze stanowiska Władimir Alekno. Początki pracy Woronkowa były znakomite, reprezentacja Rosji zdobyła bowiem mistrzostwo Europy oraz złoto Ligi Światowej. Natomiast w kolejnych imprezach Rosjanie spisywali się coraz słabiej, co może potwierdzić chociażby ich brak na podium podczas ostatnich mistrzostw świata, które rozgrywane były w Polsce. Jednak to nie ten wynik spowodował, że Andriej Woronkow postanowił zrezygnować ze swojej funkcji. W tegorocznej Lidze Światowej rosyjski zespół nie wygrał do tej pory żadnego spotkania, co czyni ich występy w tych rozgrywkach najgorszymi od wielu lat.

Spekulacje o odejściu Woronkowa pojawiły się już po kilku nieudanych spotkaniach w Lidze Światowej. Zespół Sbornej nie tylko nie prezentował wysokiego poziomu sportowego, ale również nie tworzył zgranej grupy, za co podobno odpowiedzialność ponosił właśnie szkoleniowiec. Woronkow, po dziesięciu porażkach z rzędu, postanowił złożyć swoją rezygnację prezydentowi rosyjskiej federacji siatkówki. Została ona przyjęta, a o tym, kto zostanie jego następcą, zadecyduje zarząd już w połowie lipca.

 źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved