Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Władimir Alekno: Jestem gotowy podjąć się pracy ze Sborną

Władimir Alekno: Jestem gotowy podjąć się pracy ze Sborną

fot. archiwum

We wtorek do dymisji podał się trener reprezentacji Rosji, Andriej Woronkow. W Rosji są już pewni - jego miejsce zajmie... poprzednik Władimir Alekno. - Jestem gotowy - mówi w rozmowie z rosyjskimi mediami Alekno.

Prezes Rosyjskiej Federacji Siatkówki, Aleksandr Jaremienko, nazwał pana głównym kandydatem do objęcia po Andrieju Woronkowie reprezentacji Rosji. Jest pan gotowy na podjęcie pracy ze Sborną?

– Tak, jestem gotowy podjąć się pracy z kadrą Rosji.

Prezydium Rosyjskiej Federacji zbiera się 17 lipca. Ono musi zatwierdzić pana kandydaturę, która zostanie wniesiona na zebraniu komitetu wykonawczego, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.– Dla mnie to tylko procedura. Należy pamiętać, że nie jestem jeszcze trenerem, lecz tylko kandydatem na to stanowisko.

Jedynym kandydatem…

– Tego nie wiem.

Kadra ma plan przygotowań do Pucharu Świata. Układał go pański kolega po fachu, Andriej Woronkow, który we wtorek zrezygnował ze stanowiska trenera reprezentacji Rosji. Zaplanowano, że kadra spotka się 20 lipca w Nowogorsku, a tydzień później poleci do Anapy. W drugiej połowie sierpnia miały odbyć się cztery sparingi w Moskwie. Będzie pan coś zmieniał w tym harmonogramie?

– Być może spotkamy się szybciej. Nie podoba mi się data 27 lipca jako czas rozpoczęcia zgrupowania w Anapie. Według mnie przydałoby się przyjechać nieco wcześniej.

Sztab szkoleniowy, lista zawodników – ma pan już pomysł?

– Wszystkie decyzje, w tym personalne, będą omawiane i przyjęte po zebraniu komitetu wykonawczego federacji, który przedstawi moją kandydaturę przed prezydium.

Kwestia trenera jest więc praktycznie rozwiązana…

– Niech najpierw federacja oficjalnie to potwierdzi, potem możemy mówić o szczegółach.

Jak pan ocenia sytuację w zespole? Istnieje ryzyko, że Sborna spadnie do drugiej dywizji Ligi Światowej.

– To smutne, ale sytuacja jest klarowna. Musimy zacząć pracować i zrozumieć, w którym miejscu znajdujemy się na dzień dzisiejszy.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved