Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: Dobry wynik na pewno nas podbuduje

Katarzyna Kociołek: Dobry wynik na pewno nas podbuduje

fot. FIVB

Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg wygrały pierwszy w tym sezonie turniej z cyklu Plaża Open rozgrywany w Legionowie. - Myślę, że zdobyty tutaj medal bardzo nas podbuduje - mówią zawodniczki, które reprezentują Polskę także na arenie międzynarodowej.

W pojedynku ćwierćfinałowym stoczyłyście zacięty bój z Aleksandrą Theis i Magdaleną Saad. Spodziewałyście się, że to będzie aż tak ciężki mecz?

Katarzyna Kociołek:Mówiąc szczerze, to spodziewałyśmy się takiego pojedynku. Wiedziałyśmy, że Madzia z Olą są bardzo dobrą parą i przede wszystkim ich atutem jest to, że bardzo dużo piłek bronią, „latają” w obronie. Spodziewałyśmy się, że będzie to bardzo ciężki mecz, tym bardziej że one wygrały ostatnie dwa turnieje w Polsce. I jedna, i druga strona w tym meczu walczyła bardzo mocno, myślę, że w tym meczu było wiele bardzo ładnych akcji, które też spodobały się publiczności.

Legionowo jest nowym punktem na mapie Plaży Open. Czy podoba wam się pomysł rozgrywania tutaj turnieju siatkówki plażowej?Dorota Strąg:Tak, zdecydowanie. To jest bardzo fajne miejsce. Jest tutaj dużo drzew w okolicy, można powiedzieć, że boiska są w takim trochę lesie. Naprawdę bardzo dobrze nam się tutaj gra, jest fajna publiczność, dużo ludzi przyszło nam kibicować, oglądać mecze. Jesteśmy bardzo zadowolone. To jest nasz pierwszy turniej w tym roku rozgrywany w Polsce. Wcześniej byłyśmy na turniejach międzynarodowych, dlatego nie było okazji na występ w kraju. Tym bardziej cieszy nas tak dobry wynik.

Czy dla was, siatkarek traktujących siatkówkę plażową jako priorytet, korzystnym jest, że siatkówka plażowa rozwija się także na krajowym podwórku?

Dorota Strąg:Dla nas to jest świetna wiadomość, że siatkówka plażowa w kraju się cały czas rozwija. Im więcej tutaj gramy, tym więcej doświadczenia zdobywamy i pewniej wychodzimy na każdy mecz, także ten na arenie międzynarodowej. Tym bardziej tutaj, przed swoją publicznością gra w siatkówkę cieszy nas jeszcze bardziej.

Przyjechałyście na te zawody prosto z Baku, z igrzysk europejskich. Czy czujecie się zawiedzione, że tam wam się nie powiodło, nie udało wam się wyjść z grupy?

Dorota Strąg:Uważam, że fakt, że możemy coś osiągnąć w kraju, jest bardzo budujący dla naszej pary. Straciłyśmy dużą szansę i przede wszystkim rozczarowałyśmy siebie. To nas trochę rozbiło i dlatego potrzebna była nam taka dodatkowa motywacja.

Cieszycie się, że wreszcie po sezonie halowym możecie wrócić do sezonu plażowego, grać mecze o stawkę?

Katarzyna Kociołek:My podczas tej przerwy cały czas trenowałyśmy na plaży. Teraz jest to nasz czwarty turniej od początku sezonu. Rzeczywiście troszeczkę nas zdołował ten poprzedni występ w igrzyskach europejskich. Ale dobry wynik tutaj, w Legionowie, nawet pomimo tego, że nie jest to turniej takiej rangi jak igrzyska europejskie, myślę, że zmotywuje nas przed kolejnymi zawodami. Sądzę, że zdobyty tutaj medal bardzo nas podbuduje.

Czy ranga Plaży Open jako rozgrywek w ciągu ostatnich lat wzrosła?

Dorota Strąg:Myślę, że tak, chociaż z dłuższej perspektywy czasu trudno nam powiedzieć, bo te kilka lat temu jeszcze tutaj nie grałyśmy. Jednak porównując turnieje Plaży Open sprzed dwóch lat do tych dzisiejszych, myślę, że poziom jest znacznie wyższy. Zarówno dziewczyny, jak i chłopaki grają na dużo lepszym poziomie. Oczywiście organizacja też z roku na rok jest coraz lepsza.

Jaki turniej w tym sezonie jest dla was priorytetem?

Katarzyna Kociołek:Myślę, że najważniejszym celem dla nas są mistrzostwa Europy do lat 22. Jeszcze nie wiadomo, czy na ten turniej pojadą dwie pary, ale mam nadzieję, że załapiemy się na tę imprezę i uda nam się tam coś ugrać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved