Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ivan Zaytsev: Ta drużyna jeszcze wszystkim pokaże, ile jest warta

Ivan Zaytsev: Ta drużyna jeszcze wszystkim pokaże, ile jest warta

fot. archiwum

Włosi pomimo dwóch porażek z Serbami zakwalifikowali się do finałów Ligi Światowej. - Po beznadziejnych mistrzostwach świata w naszym wykonaniu ciężko pracujemy i ta drużyna jeszcze wszystkim pokaże, ile jest warta - mówi Ivan Zaytsev.

W drugim spotkaniu rozegranym w Serbii reprezentacja Włoch pokazała się z zupełnie innej strony niż w pierwszej konfrontacji obu drużyn mającej miejsce w Nowym Sadzie. Azzurri dzielnie walczyli o każdą piłkę, jednak gospodarze okazali się minimalnie lepsi, wygrywając w tie-breaku. – Myślę, że chcieliśmy zrobić krok naprzód w porównaniu do tych złych meczów, które rozegraliśmy we Włoszech i do tego spotkania, które rozegraliśmy w piątek, złych już nawet nie z punktu widzenia wyniku, ale z punktu widzenia charakteru, naszego nastawienia – mówi Ivan Zaytsev, przyjmujący włoskiej reprezentacji, i dodaje: – Myślę, że dzisiaj zagraliśmy nieźle, brakowało co logiczne rytmu oraz wiary, by móc zwyciężyć, ponieważ wszystkie sety, które wygrała Serbia, wygrała dzięki naszym błędom. Jesteśmy jednak dosyć spokojni, pracujemy dalej, ponieważ potrzebujemy czasu i na szczęście już zakwalifikowaliśmy się do Final Six, stąd te mecze służą nam przede wszystkim jako trening – przyznaje.

Podopiecznym Mauro Berruto do zakończenia fazy interkontynentalnej zostały jeszcze dwa mecze do rozegrania. Nie dość, że przeciwnikiem będzie Brazylia, to na dodatek spotkania te Włosi rozegrają na wyjeździe. – Mecze z Brazylią są zawsze bardzo trudne, ale teraz po tym niedzielnym spotkaniu jesteśmy bardziej pewni siebie i nieco spokojniejsi. Wykorzystamy te dwa mecze jako dobry trening, postaramy się zagrać dobrze, a przede wszystkim chcemy bawić się siatkówką – zapowiada przyjmujący włoskiej ekipy.

Po meczach z Canarinhos Włosi zagrają w turnieju finałowym Ligi Światowej, który znów będzie dla nich okazją do przećwiczenia różnych zagrań przed kolejnymi nadchodzącymi w tym roku imprezami, ale nie tylko, bowiem siatkarze z Półwyspu Apenińskiego chcą się tam zaprezentować jak najlepiej. – Przed Ligą Światową zawsze jest o wiele mniej czasu, by popracować, potrenować, musimy więc wykorzystywać do tego mecze. W turnieju finałowym mamy natomiast nadzieję zagrać jak najlepiej, oczywiście będziemy próbowali zdobyć medal, a potem dopiero będziemy myśleć o Pucharze Świata. Ten turniej będzie najważniejszą imprezą w tym sezonie – mówi Zaytsev.Niektórzy twierdzą, że grupa A, do której trafili Włosi, jest łatwiejsza niż grupa B, gdyż gra w niej Australia, podczas gdy w tej drugiej są cztery mocne zespoły. – Oni są po prostu zazdrośni – śmieje się Zaytsev. – A tak już zupełnie serio, to po tym jak spadliśmy w rankingu światowym po zagraniu beznadziejnych mistrzostw świata, pracujemy i rozwijamy się, wzrastamy jako grupa. Ta drużyna jeszcze wszystkim pokaże, ile jest warta, ponieważ jesteśmy Włochami – zapowiada siatkarz.

Ostatni sezon włoski przyjmujący po raz pierwszy spędził w zagranicznej lidze, wybierając ofertę Dynama Moskwa. – Odnalazłem się bardzo dobrze w Rosji, ponieważ moi rodzice stamtąd pochodzą, a ja mówię też po rosyjsku, także udaje mi się bez problemu komunikować. Oczywiście pierwsze miesiące były dla mnie stosunkowo trudne, ponieważ urodził mi się syn, była ze mną moja żona, która rodziła w Moskwie. To oczywiste, że jak pierwsze dziecko przychodzi na świat, to wszystko staje na głowie. Z kolei potem przydarzyła mi się kontuzja, tak więc ten sezon był niezbyt dobry w moim wykonaniu, ale teraz mam nadzieję powrócić do formy i zagrać tam bardzo dobrze – podsumowuje swoją wypowiedź Ivan Zaytsev.

*w Belgradzie rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved