Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrzej Wrona: Wszystko mamy w swoich rękach

Andrzej Wrona: Wszystko mamy w swoich rękach

fot. Joanna Skólimowska

Reprezentacja Polski jest już w Krakowie, gdzie w najbliższy weekend stoczy ostatnie spotkania grupowe Ligi Światowej. Podopieczni Stephane'a Antigi są o krok od awansu do Final Six. - Wierzę, że wywalczymy sobie ten awans w Krakowie - mówi Andrzej Wrona.

Po trzech tygodniach spędzonych poza granicami naszego kraju biało-czerwoni zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Polski. Reprezentacja Polski w tym czasie odniosła trzy zwycięstwa i poniosła trzy porażki w Lidze Światowej, a przed decydującymi starciami nastroje są bardzo dobre. – Atmosfera jest taka, jaką wszyscy od początku przewidywali – jest dobra praca, dużo uśmiechu. Kiedy można, to się bawimy, kiedy trzeba, to pracujemy – zdradził rozgrywający Polaków, Fabian Drzyzga.Ten cały tydzień w Iranie dość mocno nas wszystkich psychicznie zmęczył, ale już jesteśmy w kraju i z tego się cieszymy – dodał.

To, co wykonujemy na treningach od dłuższego czasu, przynosi efekty, ale nie gramy jeszcze takiej siatkówki, jaką powinniśmy grać. Gramy na razie prostą, dość wolną piłkę, że tak powiem, ale ona jest na razie skuteczna, a zwycięstwa budują nasze morale – przyznaje Drzyzga.

Polacy mieli szanse, by z tego długiego wyjazdu wrócić z lepszym dorobkiem. Zarówno w USA, jak i w Teheranie mogli rozstrzygnąć pierwsze pojedynki na swoją stronę. – Mogliśmy trochę więcej wygrać, szczególnie ten pierwszy mecz ze Stanami Zjednoczonymi i myślę, że ten pierwszy mecz z Iranem też był do wygrania. W niedzielę już to wyglądało tak, jak powinno wyglądać, nie pękliśmy – ocenił w rozmowie z Przeglądem Sportowym Andrzej Wrona.

Obecnie drużyna Stephane’a Antigi ma na koncie siedem zwycięstw, piętnaście punktów i zajmuje drugą lokatę w tabeli grupy B. Za nią z pięcioma wygranymi plasują się Irańczycy, którzy do końca będą walczyć o awans. Biało-czerwonym brakuje więc jednej wygranej, by zapewnić sobie już udział w Final Six Ligi Światowej, które odbędzie się w Rio de Janeiro. Pojedynki z Amerykanami, rozegrane w Krakowie, będą więc dla naszej reprezentacji bardzo ważne. – Wszystko mamy w swoich rękach i wierzę, że wywalczymy sobie ten awans w Krakowie – zakończył Andrzej Wrona.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved