Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. O: Siatkarki Peru najlepsze w Monterrey

WGP, gr. O: Siatkarki Peru najlepsze w Monterrey

W ostatnich meczach turnieju gr. O World Grand Prix w Monterrey triumfowały zespoły z Ameryki Południowej. Kolumbia w trzech setach pokonała reprezentację Kenii, z kolei Peruwianki pewnie wygrały z Meksykiem i mają na swoim koncie komplet punktów.

W ostatnim dniu turnieju grupy O World Grand Prix w Monterrey siatkarki Kolumbii nie miały zbyt wielu problemów z pokonaniem reprezentacji Kenii. Już sam początek meczu i proste błędy zawodniczek z Afryki dały Kolumbijkom przewagę 4:0. Yeisy Soto często mogła atakować na czystej siatce i przewaga jej zespołu wciąż rosła. Kenijkom przywróciły jeszcze nadzieję dwa asy serwisowe w wykonaniu Everlyne Makuto, ale Kolumbia wygrała pierwszego seta 25:21, głównie dzięki błędom rywalek. Na początku drugiej partii znów ataki i as serwisowy Soto dały siatkarkom z Ameryki Południowej prowadzenie 6:3. Zagubionym na boisku Kenijkom udało się nawet popełnić błąd rotacji i było już 11:3. Przewaga Kolumbii była w tym secie ogromna, atak Soto dał jej piłkę meczową przy stanie 24:14, a po chwili błąd przyjęcia w zespole rywalek zakończył drugą partię spotkania.

W trzecim secie niewiele się już mogło zmienić. W zespole Kolumbii dobrze w ataku spisywała się Coneo. Kenijki zagrały wprawdzie uważniej niż w poprzedniej partii, prym w bloku wiodła zwłaszcza Makuto, ale i tak przegrały tę partię do 20 i cały mecz 0:3. Było to już drugie zwycięstwo Kolumbii w World Grand Prix, Kenijki zakończyły turniej z jedną wygraną na koncie. – World Grand Prix to szansa na zdobycie doświadczenia i rozwój zespołów. Jestem zadowolony z debiutu mojego zespołu w tych rozgrywkach. Trochę obawialiśmy się tego meczu, na szczęście wszystko potoczyło się po naszej myśli – mówił po meczu Eduardo Guillaume, trener reprezentacji Kolumbii. – Byłyśmy zdeterminowane, by wygrać, naszym celem jest gra w Final Four w Australii. World Grand Prix już się rozpoczęło i musimy ciężko pracować przed następnym turniejem – tam pierwszy mecz zagramy z Peru, a to dla nas spore wyzwanie – przyznała kapitan zespołu, Maria Alejandra Marin.

Kolumbia – Kenia 3:0
(25:21, 25:14, 25:20)

Kolumbia: Coneo (13), Ramirez (12), Montaño (10), Marin (4), Soto (3), Ampudia (2), Gomez (libero) oraz Marmolejo (4), Martinez (2), Vargas i Arrechea
Kenia: Khadambi (9), Makuto (8), Wairimu (4), Moim (4), Jepngetich (3), Maiyo, Wanyama (libero) oraz Murambi (6), Wangeshi (5), Atuka (5) i Wanja

W ostatnim meczu turnieju grupy O siatkarki Peru nie dały żadnych szans gospodyniom. Pewnie wygrywając 3:0 z Meksykiem, Peruwianki z kompletem punktów na koncie zakończyły turniej w Monterrey i są bardzo blisko gry w Final Four dywizji 3. World Grand Prix, który odbędzie się w Australii. Spotkanie rozpoczęło się dość sensacyjnie, Meksykanki po ataku Dulce Carranzy prowadziły już 7:2, grając wyśmienicie w obronie. Z biegiem czasu obraz gry ulegał jednak coraz większej zmianie. Zespół Peru dogonił rywala, doprowadzając do remisu 10:10, a następnie wykorzystując liczne błędy gospodyń, wyszedł na prowadzenie 20:14. Świetnie spisywały się przy siatce Mirtha Uribe oraz Angela Leyva i zespół z Ameryki Południowej mimo niekorzystnego startu wygrał pierwszego seta 25:16. Meksykanki niezrażone porażką drugiego seta zaczęły równie dobrze, prowadziły nawet 5:4, ale Peruwianki szybo przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły już sześcioma punktami, a po kolejnym skutecznym ataku Uribe pewnie wygrały 25:17.

Trzecia, ostatnia partia już od początku do końca przebiegała pod dyktando Peruwianek. Świetnie w bloku spisywała się Carla Rueda, dwa asy serwisowe zapisała na swoim koncie Lizbeth Sainz. Przewaga gości rosła błyskawicznie, a bezradne Meksykanki tylko asystowały świetnie grającym rywalkom. Peru ostatecznie wygrało trzeciego seta do 12 i zakończyło spotkanie wynikiem 3:0. – Osiągnęłyśmy swój cel, kończąc rozgrywki w grupie O na czele tabeli, chcemy zagrać w turnieju finałowym. Dzisiejsza forma zespołu zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy – mówiła po meczu kapitan reprezentacji Peru, Mirtha Uribe.Mam duży respekt przed zespołem Meksyku. Rywalki weszły w mecz bardzo mocno, straciliśmy koncentrację, na szczęście potem wszystko już potoczyło się po naszej myśli – dodał Mauro Marasciulo, trener Peruwianek.

Meksyk – Peru 0:3
(16:25, 17:25, 12:25)

Meksyk: Sainz (7), Carranza (5), Leon (2), Maldonado (2), Urias (2), Hernandez J. (1), Lopez (libero) oraz Rangez (5), Hernandez M. (4), Rivera (2), Gamez i Gomez
Peru: Uribe (10), Rueda (9), Frias (8), Leyva (8), Yllescas (4), La Rossa (1), Acosta (libero) oraz Muñoz