Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Warta sięgnęła po posiłki z wicemistrza I ligi oraz z Bundesligi

Warta sięgnęła po posiłki z wicemistrza I ligi oraz z Bundesligi

fot. archiwum

Aluron Virtu Warta Zawiercie jest jednym z pierwszych I-ligowców, którzy skompletowali skład na nowy sezon. Jako ostatni do drużyny prowadzonej przez trenera Kwapisiewicza dołączyli przyjmujący z wicemistrza Krispol I Ligi oraz środkowy z mistrza Niemiec.

W trwającym okienku transferowym do Warty przenieśli się: Łukasz Kaczorowski, Grzegorz Wójtowicz, Paweł Filipowicz, Adam Sobolewski i Jarosław Macionczyk. Zakontraktowanie tych graczy już wskazywało na to, że drużyna prowadzona przez trenera Kwapisiewicza w kolejnych rozgrywkach nie zamierza być w ligowym ogonie, a walczyć o czołowe pozycje. To jednak nie koniec roszad personalnych w zawierciańskiej ekipie. Grono jej nowych zawodników uzupełnią Alan Wasilewski i Kamil Długosz. Ten pierwszy to mierzący 194 cm środkowy, który ostatnio zdobył z Vfb Friedrichshafen mistrzostwo Niemiec, a wcześniej występował między innymi w MOS-ie Wola Warszawa i VC Drezno. Natomiast Długosz dwa ostatnie lata spędził w barwach Stali AZS PWSZ Nysa. Szczególnie miniony sezon był dla młodego przyjmującego bardzo udany. Nie dość, że był podstawowym graczem drużyny z Opolszczyzny, to jeszcze wywalczył z nią wicemistrzostwo Krispol I Ligi.

– Bardzo cieszę się z pozyskania tych dwóch zawodników. Na pewno ich obecność w zespole zwiększy rywalizację i podniesie jakość treningów, a to ważne w kontekście całego zespołu – powiedział Dominik Kwapisiewicz. Alan spędził ostatnie trzy lata w Bundeslidze, zbierając naprawdę świetne recenzje. Był jednym z najlepszych blokujących ligi. Natomiast Długosz to obecny wicemistrz Krispol I Ligi, ciągle w doskonałym wieku do dalszego rozwoju. Znam go doskonale z KPS-u Siedlce, gdzie nasze drogi zeszły się po raz pierwszy. Wiem, na co go stać – dodał szkoleniowiec Warty.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved