Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga: Po takiej wygranej będziemy jeszcze silniejsi

Stephane Antiga: Po takiej wygranej będziemy jeszcze silniejsi

fot. pzps.pl

- Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, to był nasz najlepszy mecz. To było ważne spotkanie również ze względu na awans do turnieju finałowego, potrzebowaliśmy tej wygranej - mówił po niedzielnym meczu w Teheranie Stephane Antiga.

Polacy w niedzielny wieczór po zaciętym meczu pokonali reprezentację Iranu 3:1. Po spotkaniu zarówno kapitanowie, jak i trenerzy obu ekip zgodnie przyznawali, że był to najlepszy mecz biało-czerwonych w tegorocznej edycji Ligi Światowej. – Przede wszystkim gratulacje dla Polaków. Dziś mogliśmy oglądać jeden z najlepszych meczów w Lidze Światowej. Z wyjątkiem pierwszego seta przeciwnicy przez cały czas kontrolowali grę. Graliśmy cały czas pod presją, nie dało się już nic więcej zrobić. Polska to jeden z najlepszych zespołów na świecie, wszystko, czego próbowaliśmy, okazywało się bezskuteczne. Mogliśmy zmniejszać tylko straty, ale wygrać dziś nie mogliśmy – przyznał na konferencji prasowej kapitan reprezentacji Iranu, Saeid Marouf.

Gratuluję Polakom, grali dziś dobrze i wygrali – mówił Slobodan Kovac. Zaczęliśmy pierwszego seta bardzo dobrze, w drugim i trzecim popełnialiśmy zbyt wiele błędów, zwłaszcza w ataku. Na tym poziomie nie wolno popełniać takich błędów. Gdy gra się przeciwko takiej drużynie jak Polska, trzeba naciskać ją mocną zagrywką, ale dziś my nie zagraliśmy zbyt dobrze. Przykro mi, że dziś nie potrafiliśmy wykorzystać tej energii, którą dają nam nasi kibice – dodał selekcjoner reprezentacji Iranu.

Również chciałbym pogratulować zespołowi Iranu, bowiem zmusili nas do naszej najlepszej gry. Sądzę, że to był nasz najlepszy mecz w Lidze Światowej. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać nawet w takich warunkach jak w hali w Teheranie przy fanatycznych kibicach. Zagraliśmy naprawdę dobrą siatkówkę – przyznał kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Nasz atakujący nie jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji, ale zagrał wyśmienicie – gratulacje także dla niego – pochwalił swojego kolegę z drużyny.Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, ponieważ jak to już powiedzieli obaj kapitanowie, to był nasz najlepszy mecz. To było ważne spotkanie również ze względu na awans do turnieju finałowego, potrzebowaliśmy tej wygranej – mówił na konferencji prasowej Stephane Antiga. Podobało mi się zachowanie moich zawodników w odpowiedzi na presję publiczności. Trudno jest tutaj wygrywać, ponieważ Iran jest bardzo silnym zespołem, a wiele drużyn traci tu ze względu na atmosferę. Jestem bardzo dumny z postawy Jakuba Jarosza, który nie grał we wcześniejszych meczach. Był bardzo pozytywnie nastawiany, agresywny i przede wszystkim efektywny. Po takiej wygranej na pewno będziemy jeszcze silniejsi – przyznał trener biało-czerwonych.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved