Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowy system rozgrywek Orlen Ligi

Nowy system rozgrywek Orlen Ligi

fot. archiwum

Zmianie uległ system rozgrywek Orlen Ligi, ale sezon 2015/2016 dalej będzie się składał z dwóch faz: zasadniczej i play-off. Faza zasadnicza składać się będzie z dwóch rund, rozgrywanych systemem każdy z każdym - mecz i rewanż. Zmieniona została faza play-off.

Po fazie zasadniczej o tytuł mistrza Polski rywalizować będą cztery najlepsze zespoły. W pierwszej rundzie zespoły grają (1 z 4, 2 z 3) do dwóch wygranych ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie drużyna, która po fazie zasadniczej zajęła wyższe miejsce w tabeli. Zwycięzcy rywalizacji zagrają w drugiej rundzie o mistrzostwo Polski, a pokonani o miejsca 3-4.

W drugiej rundzie zespoły zagrają do trzech wygranych meczów. Gospodarzami pierwszych dwóch spotkań (rozgrywanych dzień po dniu) i ewentualnego piątego będzie zespół, który po fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli.

O miejsca 1-4
I runda
A) 1 z 4
B) 2 z 3

II runda
1-2 miejsce: zwycięzca A ze zwycięzcą z B
3-4 miejsce: przegrany z A z przegranym z B

Zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły w tabeli miejsca 5-12, zagrają w dwóch rundach do dwóch wygranych meczów o miejsca 5-8 i 9-12. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Gospodarzami drugich i ewentualnych trzecich spotkań będą drużyny, które po fazie zasadniczej zajęły wyższą pozycję w lidze. W przypadku wyniku 1-1 po dwóch meczach decydujące spotkanie odbędzie się następnego dnia po rozegraniu drugiego pojedynku.

O miejsca 5-8
I runda
C) 5 z 8
D) 6 z 7II runda
5-6 miejsce: zwycięzca z C ze zwycięzcą z D
7-8 miejsce: przegrany z C z przegranym z D

O miejsca 9-12
I runda
E) 9 z 12
F) 10 z 11

II runda
9-10 miejsce: zwycięzca z E ze zwycięzcą z F
11-12 miejsce: przegrany z E z przegranym z F

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved