Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Noliko odkrywa kolejne karty – do klubu powrócił Federico Pereyra

Noliko odkrywa kolejne karty – do klubu powrócił Federico Pereyra

fot. Magdalena Bojdo

Nadchodzący sezon ligi belgijskiej zapowiada się ciekawie, bowiem w szeregi klubów wstępują coraz bardziej znane twarze światowej siatkówki. Po podpisaniu kontraktu włodarzy Noliko Maaseik z Robem Bontje do 4. drużyny sezonu 2014/2015 dołączył Federico Pereyra.

Od kilku tygodni wiele mówi się o tym, że nadchodzący sezon ma być dla ligi belgijskiej przełomowy, bowiem kluby chcą postawić na jakość i dzięki dobrym transferom zagwarantować sobie prawo do udziału w najważniejszych etapach siatkarskich imprez międzynarodowych. Jedną z takich drużyn jest wyróżnione „dziką kartą” Ligi Mistrzów Noliko Maaseik, pragnące odzyskać uprzywilejowaną pozycję na arenie europejskiej. Wydaje się, że dzięki roszadom nie będzie to trudne – kolejnym zawodnikiem, który związał się umową z drużyną znad rzeki Moza, jest Federico Pereyra, który wrócił do zespołu po roku przerwy.

Nowy-stary nabytek klubu gra na pozycji atakującego. Argentyńczyk debiutował w klubie z rodzinnego miasta – Obras Sanitarias de San Juan, a następnie w Boca Juniors. Jego sportowe kroki poniosły go także do ligi brazylijskiej, gdzie do 2013 roku reprezentował barwy BMG Montes Claros. Grał także w Hiszpanii i Katarze. Z biegiem lat przyszedł czas na większe wyzwania i młody zawodnik przybył do Europy, by właśnie w Noliko rozwinąć swoją karierę. Sezon 2013/2014 był jednak w jego wykonaniu średni, co poskutkowało przenosinami do ligi irańskiej (Mizan Khorasan VC). Przygoda z tak egzotycznymi rozgrywkami trwała jednak krótko i po roku znów związał się z ekipą z Maaseik. – Powrót tego zawodnika w nasze szeregi świadczy o wzajemnym szacunku, zrozumieniu i zaufaniu – przyznali na oficjalnej stronie klubu włodarze belgijskiego zespołu.

Warto dodać, że Pereyra nie jest jedynym zawodnikiem Noliko, w którym płynie gorąca krew – kilka tygodni temu prezesi zakontraktowali pochodzącego z Portugalii Nuno Pinheiro, który zadba o rozegranie teamu. Do klubu przeszli także Rob Bontje (Berlin Recycling Volleys) oraz Wout Wijsmans i Gijs Jorna. 

źródło: inf. własna, noliko-maaseik.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved