Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Niewielkie zmiany w Orle Międzyrzecz

Niewielkie zmiany w Orle Międzyrzecz

fot. archiwum

Jedynie kosmetyczne zmiany zajdą w Orle Międzyrzecz, który ma już niemal domknięty skład. Szuka jeszcze zawodnika na pozycję atakującego. Podopieczni Marcina Karbowiaka przygotowania do sezonu rozpoczną w połowie sierpnia.

Ostatni sezon był bardzo udany dla Orła Międzyrzecz. Podopieczni trenera Karbowiaka odgrywali kluczowe role w pierwszej grupie II ligi mężczyzn. W play-off wykazali wyższość nad AZS-em UAM Poznań, dzięki czemu awansowali do turnieju półfinałowego. W nim wprawdzie nie odnieśli sukcesu, ale i tak poprzednie rozgrywki mogą zaliczyć na plus. Do kolejnych przystąpią w niewiele zmienionym składzie. – Bardzo cieszę się, że chłopacy zadowoleni są z tego, co osiągnęliśmy w minionym sezonie, że chcą zostać w Międzyrzeczu, dalej grać dla Orła i ze mną współpracować. Dzięki temu, że zmian w zespole nie będzie dużo, łatwiej będzie nam przygotować się do kolejnego sezonu, bo zawodnicy są ze sobą już zżyci i zgrani – powiedział Marcin Karbowiak, trener lubuskiej ekipy.

Zdecydowana większość zawodników przedłużyła umowy z Orłem. W jego barwach nie zagrają już jedynie Dominik Sroga, który zdecydował się na zakończenie siatkarskiej kariery, oraz atakujący Jacek Gościński. Lubuski team został za to wzmocniony doświadczonym przyjmującym, Maciejem Kowalonkiem, który w minionym sezonie z dobrej strony pokazał się w grającym w II lidze TKS-ie Tychy. Niewykluczone, że do Orła dołączy jeszcze jakiś gracz na atak. – Szukam jeszcze młodego, perspektywicznego atakującego, który chciałby dalej się rozwijać, grając w II lidze – powiedział Karbowiak.

Międzyrzeczanie przygotowania do sezonu rozpoczną 17 sierpnia, a treningi odbywały się będą na miejscowych obiektach. Na razie nie jest jeszcze przesądzone, w której grupie zagrają i z jakimi zespołami będą rywalizowali. Wielokrotnie lubuskie zespoły wysuwały propozycję, aby nie dzielić ich na dwie grupy, a wszystkie drużyny z tego regionu skupić w jednej grupie. Zdaniem trenera Orła taka zmiana przyniosłaby sporo korzyści. – Ze względów ekonomicznych i sportowych byłoby to bardzo dobre rozwiązanie. W poprzednich sezonach lubuskie zespoły prezentowały wysoki poziom i w obu grupach odgrywały znaczące role, więc gdyby grały w jednej, więcej ludzi taka rywalizacja przyciągałaby do hali. Wiem, że prezesi LZPS-u prowadzili rozmowy z centralą, ale na ich rezultat musimy jeszcze poczekać – zakończył Karbowiak.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved