Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Druga porażka Baran i Gruszczyńskiej

MŚ: Druga porażka Baran i Gruszczyńskiej

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska przegrały swoje drugie grupowe spotkanie w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej. Polki dość gładko uległy niemieckiej parze Ludwig/Walkenhorst, ale wciąż jeszcze mają cień szansy na awans do fazy pucharowej turnieju.

Mecz z niemiecką parą Laura Ludwig/Kira Walkenhorst był dla Jagody Gruszczyńskiej i Karoliny Baran drugim spotkaniem w grupie K mistrzostw świata. Polki po porażce w tie-breaku z Czeszkami Dubovcova/Nestarcova tym razem stanęły przed o wiele trudniejszym zadaniem, które jak się okazało przerosło ich siły. Dwukrotnie uczestniczki igrzysk olimpijskich w obu rozegranych setach były wyraźnie lepsze do biało-czerwonych.

Niemki mocno weszły w to spotkanie, rozpoczynając je od prowadzenia… 8:0. Dopiero atak Karoliny Baran dał pierwszy punkt naszym reprezentantkom. Przewaga rywalek była ogromna i wciąż rosła, na przerwie technicznej para niemiecka prowadziła już 16:5. Polki pokazały jednak w tym secie kilka udanych akcji i zmniejszyły straty do siedmiu punktów, w końcówce jednak znów popełniały błędy i przegrały pierwszego seta do 13.

W drugiej partii przewaga rywalek na początku nie była aż tak wyraźna, jednak Niemki sukcesywnie uciekały z punktami naszym zawodniczkom (8:4, 10:5, 13:8). Nasze siatkarki były momentami bezradne wobec zagrań doświadczonych rywalek, które po ataku Laury Ludwig wygrały 21:12 i zanotowały drugie zwycięstwo w tym turnieju. Polki w grupie K mają na swoim koncie dwie porażki, ale przed nimi jeszcze mecz z Karen Charles i Nathalią Alfaro z Kostaryki. Jeśli Polki wygrają ten mecz w dwóch setach, to wygrany set przeciwko Czeszkom może im pomóc w awansie z trzeciego miejsca w grupie do fazy pucharowej. W niej znajdą się po dwie najlepsze pary z każdej grupy oraz 8 z 12 zespołów, które zajmą trzecie miejsca.