Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kryzys trwa – czy Rosjanie pozostaną w elicie Ligi Światowej?

Kryzys trwa – czy Rosjanie pozostaną w elicie Ligi Światowej?

fot. FIVB

W miniony weekend Rosjanie ponieśli już dziewiątą i dziesiątą porażkę w Lidze Światowej. Czy przełamią się w ostatnich spotkaniach w Teheranie? Jeśli nie, to spadną do drugiej dywizji i za rok będą rywalizowali w gronie słabszych zespołów.

Od lat mówiło się, że w Rosji jest spora ilość wartościowych zawodników, którzy z powodzeniem mogliby grać w kadrze i osiągać dobre wyniki. Tymczasem dyspozycja Sbornej w tegorocznej edycji Ligi Światowej zdaje się zaprzeczać temu twierdzeniu. Kiedy w kadrze prowadzonej przez trenera Woronkowa zabrakło podstawowych graczy, ich zmiennicy nie radzą sobie najlepiej. Wystarczy wspomnieć, że w dziesięciu meczach Rosjanie nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Jedynie udało im się zdobyć dwa punkty za dwa tie-breaki z Polską. Za to najsłabsza w grupie A Australia ma na swoim koncie jedno zwycięstwo. Oznacza to, że mistrzowie olimpijscy w kolejny weekend muszą przynajmniej raz ograć Iran w Teheranie, co wcale nie będzie łatwym zadaniem. Jeśli dwukrotnie powinie im się noga, spadną do drugiej dywizji i w następnym roku nie zagrają w gronie czołowych zespołów świata.

Tak słabych wyników w Lidze Światowej Sborna nie osiągała od lat, co sprawiło, że w Rosji zaczęły pojawiać się głosy o zmianie na ławce trenerskiej. – Siatkarze nie chcą pracować z tym sztabem szkoleniowym. Jeśli Woronkow ma choć trochę szacunku do swoich kolegów, powinien sam odejść. Nie róbmy z ludzi głupców – powiedział były selekcjoner Sbornej, Gienadij Szypulin. Jednak na razie na zmiany się nie zanosi, bowiem tamtejsi działacze chcą stawiać na rodzimych trenerów, a Alekno, który poprowadził zespół do mistrzostwa olimpijskiego, nie bardzo chce podjąć się ponownego prowadzenia reprezentacji Rosji. Jednak bez względu na to, jak podopieczni trenera Woronkowa zaprezentowali się w Lidze Światowej, na pewno w Pucharze Świata będą jednymi z kandydatów do wywalczenia olimpijskich przepustek do Rio de Janeiro.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved