Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Piśla: Przenoszę się do Wrocławia z myślą o rozwoju

Karolina Piśla: Przenoszę się do Wrocławia z myślą o rozwoju

fot. Tadeusz Szymański

- Impel Wrocław to również bardzo dobry klub, przenoszę się tam z myślą o swoim stałym rozwoju, a szansę na grę trzeba sobie wywalczyć dobrą postawą na treningach, więc mam nadzieję, że ją dostanę - mówi Karolina Piśla, która przechodzi z BKS-u do Wrocławia.

W BKS-ie Aluprofie spędziłaś zaledwie sezon. Jak będziesz wspominać ten czas?

Karolina Piśla: Sezon w BKS-ie Aluprofie zawsze będę wspominać bardzo miło. Był to mój pierwszy sezon na parkietach Orlen Ligi, więc myślę, że na długo zostanie w mojej pamięci.

To także twój pierwszy sezon w dorosłej siatkówce. Masz już więc porównanie między rozgrywkami juniorskimi a seniorskimi. Czy dużo jest różnic między nimi?Seniorska siatkówka na pewno różni się od tej juniorskiej, widać różnicę zarówno w treningach, jak i meczach. Proste błędy i odrobina dekoncentracji niosą za sobą większe konsekwencje i nie są wybaczane przez przeciwników. Natomiast gra i treningi z bardziej doświadczonymi zawodniczkami dają możliwości doskonalenia umiejętności.

Jak ocenisz swój pierwszy w karierze dorosły sezon?

Myślę, że mój pierwszy sezon w Orlen Lidze mogę uznać za udany. Ciszę się, że trafiłam do Bielska, klubu, który dawał wiele możliwości rozwoju i dzięki temu także nabrania cennego doświadczenia.

Oprócz gry w pierwszym zespole BKS-u Aluprofu reprezentowałaś klub w rozgrywkach juniorskich i Młodej Lidze Kobiet. Trudno było to wszystko pogodzić?

Było ciężko, bo wiadomo, że wszystkie terminy nie zawsze układały się po naszej myśli, do tego dochodziła szkoła, matura i prawo jazdy, ale udało się to pogodzić, wszystko jest kwestią dobrej organizacji czasu.

Jak pamiętasz swój debiut w Orlen Lidze? Czy było to dla ciebie ważne wydarzenie?

Oczywiście, że pamiętam! Był to mecz z Piłą na wyjeździe i do tego telewizyjny. Było to dla mnie ważne wydarzenie, zawsze miło wspomina się takie momenty.

Jakie są twoje najbliższe plany?

W najbliższym czasie planuję odpocząć, zregenerować siły, potem zacząć przygotowania do nowego sezonu.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved