Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Hutnik Kraków już w komplecie

Hutnik Kraków już w komplecie

fot. archiwum

Przed Hutnikiem Kraków pierwszy od wielu lat sezon na zapleczu elity. W zespole prowadzonym przez Jerzego Piwowara doszło do kilku zmian, ale trzon drużyny został bez zmian. Największe roszady zaszły na libero, rozegraniu i ataku.

W nadchodzącym sezonie Kraków będzie miał dwie drużyny w Krispol I Lidze. Do AGH dołączył Hutnik, który w minionym sezonie dość niespodziewanie wywalczył promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. W trwającym okienku transferowym w beniaminku zaszło kilka zmian, choć jego trzon został zachowany. Przede wszystkim na ławce trenerskiej wciąż zasiadał będzie Jerzy Piwowar. Do dyspozycji będzie on miał ośmiu zawodników, z którymi współpracował w minionych rozgrywkach, czyli Krzysztofa Ferka, Kamila Kołka, Pawła Golca, Kamila Maruszczyka, Leszka Klimczaka, Tomasza Obuchowicza, Rafała Sokołowskiego oraz Piotra Adamskiego. Oznacza to, że w barwach krakowskiej ekipy nie zagra już bardzo doświadczony Radosław Szymczak, który był jej podstawowym libero. Ponadto z Hutnika odeszli także: Mateusz Kowalski, Błażej Podleśny, Paweł Samborski, Łukasz Przybyła i Marcin Góra. A kto ich zastąpi?

Głównie będą to młodzi zawodnicy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na Jędrzeja Gossa. To 19-letni atakujący, który siatkarskie szlify zbierał w grającym w Młodej Lidze Transferze Bydgoszcz, zostając najwartościowszym zawodnikiem rozgrywek. Do młodego zaciągu Hutnika można zaliczyć także Dominika Miarkę (przyjmujący) i Marcina Bachmatiuka (środkowy). Obaj ci zawodnicy w poprzednim sezonie reprezentowali w Młodej Lidze BBTS Bielsko-Biała. Z lokalnego rywala do Hutnika przeszedł Karol Galiński, który w AGH występował zarówno na przyjęciu, jak i na libero, zaś w Hutniku o miano podstawowego libero rywalizował będzie z Bartoszem Zielińskim, który w poprzednich rozgrywkach reprezentował II-ligowy Pronar Hajnówka.

W zespole prowadzonym przez trenera Piwowara nie zabraknie także doświadczonych akcentów, choć będą one w mniejszości. Do nich bez wątpienia można zaliczyć ściągnięcie doświadczonego Roberta Kiwiora, który wprawdzie miniony sezon spędził w II-ligowym Płomieniu Sosnowiec, ale wcześniej grał chociażby w walczącym w I lidze TKS-ie Tychy. Do Krakowa przenosi się także Łukasz Ciupa. To przyjmujący, który ostatnio grał w Kęczaninie Kęty, a wcześniej w Karpatach Krosno. Być może w Hutniku zagra także Karol Dudziński. Weźmiemy go na testy i po obozie zdecydujemy, czy znajdzie się w drużynie, czy też nie – zaznaczył Mirosław Janawa, który zadowolony jest z zespołu, jaki udało się zbudować. – Teoretycznie mogliśmy skomponować jeszcze lepszy skład, bo zainteresowani grą u nas byli klasowi zawodnicy, ale my jesteśmy ostrożni w kwestii podpisywania kontraktów, bo trzymamy się określonego budżetu. Poza tym młoda grupa, która przyszła, bardzo garnie się do tego, aby pokazać się w I lidze. Potencjał ma ogromny. Myślę, że w połączeniu z doświadczeniem na rozegraniu Kiwiora ci zawodnicy stworzą fajną mieszankę rutyny z młodością, która zaprocentuje dobrym wynikiem. Nie mamy jakichś wielkich aspiracji, po prostu chcemy spokojnie się utrzymać – dodał prezes małopolskiego klubu.Krakowski beniaminek przygotowania do sezonu rozpocznie 3 sierpnia. Przez pierwszy tydzień siatkarze Hutnika będą trenowali we własnych obiektach. Następnie udadzą się na dziewięciodniowe zgrupowanie do Węgierskiej Górki, a po powrocie ponownie będą ćwiczyć na miejscowych obiektach.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved