Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Fabian Drzyzga: To zwycięstwo jest bardzo cenne

Fabian Drzyzga: To zwycięstwo jest bardzo cenne

fot. archiwum

- Żałujemy pierwszego, przegranego meczu w USA, ale w pozostałych meczach zrobiliśmy to, co do nas należy. Teraz chcemy bezpiecznie dotrzeć do domu i przygotować się do następnych meczów - mówi po zagranicznym tournee Fabian Drzyzga.

Reprezentanci Polski w niedzielę znów musieli się zmierzyć nie tylko z siatkarzami Iranu, ale również z fanatyczną publicznością, która w hali robi ogromny hałas. – Na pewno to nowe przeżycie zagrać przy takiej wściekłej publiczności. Ta publika robi wrażenie, trąbki dają po uszach i ciężko gra się w takich warunkach. Na pewno dzisiaj byliśmy zespołem, trzeba też pochwalić Kubę Jarosza, bo godnie zastąpił Bartka Kurka i wziął na siebie ciężar gry – mówił po meczu środkowy biało-czerwonych, Mateusz Bieniek. Świetną zmianę w niedzielnym meczu dał Fabian Drzyzga. To zwycięstwo jest bardzo cenne. Zrobiliśmy bardzo duży krok do Rio i to nas cieszy. To tournee kończy się najlepiej jak może, a teraz musimy tylko postawić kropkę nad i. Cieszę się, że wracamy już do kraju, do rodziny – przyznał rozgrywający reprezentacji Polski.

Po 10 meczach Ligi Światowej Polacy mają na swoim koncie 20 punktów i 5 punktów przewagi nad drugim w tabeli Iranem. Rywale nie dogonią nas już w tabeli pod względem wygranych meczów, które w tabeli liczą się przede wszystkim. Oznacza to, że biało-czerwonym do awansu do Final Four Ligi Światowej wystarczą dwa punkty zdobyte w meczach z USA w Krakowie. – Na tym tournee zdobyliśmy 10 punktów, a przed wyjazdem bralibyśmy taki wynik w ciemno. Zasłużyliśmy jednak na taką zdobycz – twierdzi Mateusz Bieniek. – Myślę, że przed wyjazdem wzięlibyśmy taki rezultat, szczególnie wygraną tutaj. Ja i koledzy na pewno żałujemy pierwszego, przegranego meczu w USA, natomiast w pozostałych meczach zrobiliśmy to, co do nas należy. Teraz chcemy bezpiecznie dotrzeć do domu i przygotować się do następnych meczów – dodał Fabian Drzyzga.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved