Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dragan Travica klubowym kolegą Michała Kubiaka

Dragan Travica klubowym kolegą Michała Kubiaka

fot. archiwum

Po utracie tytułu mistrza kraju Halkbank Ankara się zbroi. Niedawno do zespołu dołączył Dick Kooy, teraz szukając kolejnych wzmocnień, włodarze wicemistrza Turcji sięgnęli po rozgrywającego reprezentacji Włoch - Dragana Travicę.

Po nie najlepszym w wykonaniu prowadzonego przez Lorenzo Bernardiego zespołu sezonie 2014/2015 przedstawiciele Halkbanku Ankara szukali wzmocnień. Drużyna z Ankary nie tylko nie obroniła tytułu mistrza kraju, również rozgrywki Ligi Mistrzów nie ułożyły się po myśli ekipy Lorenzo Bernardiego. Krótko po zakończeniu zmagań ligowych Halkbank stracił swojego asa, Osmany Juantorena zdecydował się na powrót do ligi włoskiej.

Włodarze wicemistrza Turcji szybko przystąpili do szukania wzmocnień. W ostatnim czasie do zespołu prowadzonego przez Bernardiego dołączyli reprezentant Francji – Kevin Le Roux oraz doskonale znany polskim kibicom, były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, reprezentant Holandii – Dick Kooy. To właśnie Kooy z Kubiakiem mają stanowić o sile skrzydeł Halkbanku Ankara. Jak informują włoskie media, na tym nie skończyły się wzmocnienia w szeregach wicemistrza Turcji – aspirujący do odzyskania tytułu mistrzowskiego Halkbank zakontraktował kolejnego reprezentanta. Tym razem wybór padł na Dragana Travicę.

Urodzony w Zagrzebiu reprezentant Włoch ostatnie sezony spędził w rosyjskiej Superlidze. Z Biełogorie Biełgorod w tym roku Travica wywalczył mistrzostwo Rosji, w swoim pierwszym sezonie występów w barwach rosyjskiego klubu notując triumf w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wcześniej rozgrywający Azzurrich był wierny lidze włoskiej. Rozpoczynający zawodową karierę w Sisleyu Treviso Dragan Travica przez ponad 10 lat nie dał się skusić zagranicznym propozycjom. Przed przeniesieniem się do Rosji występował w barwach Lube Banki Macerata, w szczęśliwym dla Lube roku zdobywając mistrzostwo Włoch (2012) i Superpuchar Italii (2012).Jak przyznał sam zawodnik, decyzja o zmianie klimatu i przeniesieniu się z Rosji do Turcji nie była szczególnie trudną. O chęci zmian Travica mówił już od jakiegoś czasu, mimo że przedstawiciele Biełogorie chcieli kontynuować współpracę z reprezentantem Włoch w kolejnym sezonie, Travica zdecydował się wybrać jednak ofertę klubu z Ankary, podpisując kontrakt na jeden rok.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved