Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni dopinają budżet i szukają przyjmującego za granicą

Czarni dopinają budżet i szukają przyjmującego za granicą

fot. plusliga.pl

- Mamy sporo pracy, prowadzimy szereg rozmów i to zarówno jeśli chodzi o aspekty organizacyjne przed nowym sezonem, jak i kadrowe drużyny - przyznał Dariusz Fryszkowski, kierownik Czarnych. Radomianie szukają jeszcze jednego przyjmującego.

Aktualnie władze klubu są na etapie zamykania budżetu Cerradu Czarnych na sezon rozgrywkowy 2015/2016. – To kluczowy dla każdego klubu dokument. Jesteśmy już bardzo blisko ostatecznej wersji, ale nie mogę jeszcze powiedzieć, jakim konkretnie budżetem będziemy dysponować. Myślę, że w połowie lipca będzie można już mówić o realnej kwocie na nowy sezon. Nie ukrywam, że z tym związane są dalsze ruchy kadrowe – dodał Dariusz Fryszkowski.

Nie jest tajemnicą, że radomianie szukają jeszcze jednego zawodnika na pozycję przyjmującego. Mówi się o graczu zagranicznym, który swoimi umiejętnościami i doświadczeniem rzeczywiście wzmocni siłę zespołu. Trener Cerradu Czarnych Raul Lozano przed wyjazdem z Radomia do Argentyny wskazał grupę przyjmujących, którzy jego zdaniem pasują do jego koncepcji i dadzą drużynie wysoką jakość sportową. Oczywiście nie chodzi o zakontraktowanie kilku siatkarzy. – Rzeczywiście prowadzimy rozmowy z zawodnikami, których wytypował trener Lozano. W grę wchodzi zawodnik zagraniczny. Jasne, że to są tylko rozważania, bo opcja może się jeszcze zmienić. Ale nie oszukujmy się, rynek polski jest już mocno przetrzebiony, dlatego szukamy za granicą – powiedział Fryszkowski.

Dla przypomnienia: po sezonie 2014/2015 skład Czarnych już został przebudowany. Odeszli fiński atakujący Mikko Oivanen (w jego miejsce radomianie pozyskali reprezentanta USA Zacka La Caverę), przyjmujący kadry Niemiec Dirk Westphal, środkowy Jacek Ratajczak, libero Kamil Gutkowski oraz rozgrywający Michał Kędzierski. Z kolei do klubu przychodzą Artur Szalpuk, Jakub Zwiech, Patryk Szczurek i Radosław Zbierski. Ponowne występy w barwach radomian zaliczy też szereg zawodników, którzy w poprzednich zmaganiach tworzyli ekipę trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia (obecnie będą asystentami Lozano). To Lukas Kampa, Wojciech Żaliński, Daniel Pliński, Michał Ostrowski, Bartłomiej Bołądź, Adam Kowalski, Jakub Wachnik i Bartłomiej Grzechnik.Więcej w serwisie radom.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved