Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adrian Staszewski przechodzi z Effectora do Asse-Lennik

Adrian Staszewski przechodzi z Effectora do Asse-Lennik

fot. archiwum

Jak podała oficjalna strona belgijskiego Asse-Lennik, przyjmujący Effectora Kielce, Adrian Staszewski, zmienił barwy klubowe - nowym teamem byłego podopiecznego Dariusza Daszkiewicza została drużyna z Zellik, która wywalczyła tytuł wicemistrza Belgii.

25-letni Adrian Staszewski od początku swojej kariery zawodniczej związany był z klubem z Kielc (miał też krótki epizod katarski w Pucharze Emira). Mierzący 196 cm siatkarz w minionym sezonie był jednym z motorów napędowych ekipy dowodzonej przez Dariusza Daszkiewicza – wystąpił w 104 setach, w sumie zdobywając 300 oczek. W ciągu całych rozgrywek przyjmował z 32-procentową efektywnością, a w ofensywie prezentował się na poziomie 40 procent skuteczności. Zawodnik znalazł się na 36. pozycji wśród najczęściej punktujących graczy i na 7. w klasyfikacji najlepszych defensywnych ogniw PlusLigi (31,83 procent poprawności zagrań).

W sezonie 2015/2016 Staszewski wspólnie z belgijską drużyną będzie miał okazję pokazać się nie tylko na parkietach tamtejszej ligi, Asse wystąpi bowiem w Lidze Mistrzów. – A drian bardzo się cieszy, że będzie mieć możliwość grania w Lidze Mistrzów – przyznał menedżer zawodnika Jakub Michalak – agencja Volleypro. Do tej pory Asse-Lennik występował w rozgrywkach Pucharu CEV i Challenge Cup. W tych pierwszych wystąpił w minionym sezonie, dwa sezony temu walczył w Pucharze Challenge. Jednak to nie będzie pierwsza styczność tej belgijskiej ekipy z Ligą Mistrzów. W Champions League Asse-Lennik występował w sezonach 2011/2012 i 2013/2014.

Staszewski miał też w swojej karierze "małą" przygodę z ligą katarską. W 2014 roku po sezonie PlusLigi siatkarz na krótki czas związał się z Al-Sadd, który walczył wtedy w Pucharze Emira.W zeszłym sezonie w szeregach wicemistrzów Belgii grało dwóch zawodników znad Odry i Wisły – Piotr Orczyk (przeszedł do Knack Roeselare) oraz Janusz Górski (wstąpił w szeregi Mitteldeutschland). Nie ulega jednak wątpliwości, że przed Staszewskim spore wyzwanie – w poprzednich rozgrywkach ekipę z Zellik napędzał fakt grania bez presji i możliwość sprawienia sporej ligowej niespodzianki. W tym startować będzie z pozycji faworyta, który mimo wszystko zmaga się z mocno ograniczonym budżetem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved