Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Wysoka wygrana Kołosińskiej i Brzostek

MŚ: Wysoka wygrana Kołosińskiej i Brzostek

fot. FIVB

Polskie plażowiczki pokonały w drugim meczu mistrzostw świata marokańską parę Ikram/Mahassine 2:0. Kołosińska/Brzostek nie pozwoliły rywalkom przekroczyć w obu setach granicy 10 oczek i wciąż pozostają liderkami w grupie E.

Polki rozpoczęły spotkanie od dwóch dobrych akcji na siatce Brzostek. Po chwili przewaga polskiej pary wzrosła po autowych atakach Ikram (6:2). Następnie Marokankom udało się zbliżyć do rywalek jedynie na trzy oczka, szybko jednak Kołosińska dała się im we znaki i powiększyła prowadzenie do siedmiu punktów (13:6). Polki kontrolowały wydarzenia na boisku i utrzymywały tę różnicę. W końcówce jeszcze błędy serwisowe popełniała Ikram i cała ta sytuacja doprowadziła do niezwykle wysokiej wygranej polskiej pary (21:8).

Drugi set rozpoczął się równie dobrze dla Kołosińskiej/Brzostek, bo od prowadzenia 6:1 po wielu błędach ich rywalek. Polki grały bardzo mądrze na siatce i potrafiły znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Tymczasem marokańska para nie umiała odbudować własnej gry i zagrozić rywalkom. Dopiero zagrywki Ikram przybliżyły siatkarki z Maroko do polskiego duetu, ale wciąż pozostawało im do odrobienia pięć oczek. Ostatecznie Brzostek wybiła z głów przeciwniczek siatkówkę mocnymi atakami i doprowadziła do drugiego zwycięstwa Polek w mistrzostwach świata (21:10).

Kołosińska/Brzostek (POL)- Ikram/Mahassine (MAR) 2:0
(21:8, 21:10) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved