Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Wenezuelczycy za słabi na polską parę

MŚ: Wenezuelczycy za słabi na polską parę

Fijałek/Prudel zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata w Holandii i pozostają na pierwszym miejscu w grupie D. Tym razem biało-czerwoni pewnie pokonali Wenezuelczyków Henriqueza/Fane w dwóch setach do 17 i 15.

Spotkanie otworzył blok Mariusza Prudla na wenezuelskim zawodniku, a w kolejnych akcjach Polak pokazywał się z dobrej strony również w ataku, wyprowadzając tym samym swoją ekipę na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Szybko jednak rywale odrobili straty, a po złych wyborach biało-czerwonych w ofensywie to Henriquez/Fane mieli oczko przewagi. Błędy własne uniemożliwiały polskiej parze powrót do dobrej i skutecznej gry. Dopiero blok Prudla doprowadził do remisu po 10 i od tego momentu zespoły grały punkt za punkt. Końcówka zapowiadała się więc emocjonująco, jednak trzy składne akcje Polaków na siatce szybko obróciły seta na ich korzyść (20:17). Wenezuelczycy bronili się wszystkimi siłami, ale ostatnią wymianę skończył mocnym atakiem Grzegorz Fijałek.

Pierwsze akcje kolejnego seta były niezwykle zacięte i żadna ekipa nie mogła wypracować sobie nawet dwupunktowej przewagi. Niezwykle skuteczny po wenezuelskiej stronie był Fane, który kończył każdą piłkę otrzymaną od kolegi z zespołu. Jednak w końcu musiał uznać wyższość na siatce Prudla, który odczytywał kierunki jego uderzeń (9:6). Kolejne obrony Fijałka i jego udane zagrania w ofensywie odebrały nadzieję Wenezuelczykom, którzy zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Ostatecznie różnica punktowa okazała się zbyt duża, aby Henriquez/Fane zdołali ją odrobić, a zwycięstwo polskiej pary przypieczętował udanym zbiciem Fijałek (21:15).

Fijałek/Prudel – Henriquez/Fane 2:0
(21:17, 21:15)