Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Przegrany horror Baran i Gruszczyńskiej

MŚ: Przegrany horror Baran i Gruszczyńskiej

fot. FIVB

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska spotkanie ze Słowaczkami zaczęły źle, ale potem odbudowały swoją grę. Doprowadziły do tie-breaka po ciężkiej walce. W decydującej odsłonie miały nawet piłki meczowe, ale to Nestarcova i Dubovcova okazały się lepsze.

Początek spotkania był wyrównany. Dominika Nestarcova i Natalia Dubovcova oraz Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran szły niemalże łeb w łeb. Tak jednak było tylko do czasu, kiedy to Słowaczki odskoczyły na 6:3. Polki popełniały sporą ilość niewymuszonych błędów, nie kończyły ataków, co pozwoliło ich rywalkom jeszcze powiększyć przewagę (9:4), kiedy to Dubovcova zatrzymała na siatce Baran. Słowaczki grały bardzo pewnie i spokojnie kontrolowały to, co się działo na boisku (12:7), wywierały na polskim duecie ogromną presję (13:8). Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska jednak się nie poddawały i zniwelowały nieco straty (12:16). Słowaczki były jednak w tej partii zespołem lepszym, popełniały mniej błędów, dobrze grały zagrywką. Przy stanie 12:8 biało-czerwone poprosiły o czas, ale zaraz po nim Baran popełniła błąd w przyjęciu. Przy stanie 20:14 Dubovcova i Nestarcova miały już piłki setowe i w kolejnej akcji dopełniły dzieła za sprawą kolejnych błędów Polek.

Kolejną partię Polki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale rywalki szybko wyrównały (3:3), a po chwili wyszły na prowadzenie. Baran i Gruszczyńska jednak nie załamały rąk i po chwili to one przeważały 8:6. Do remisu 8:8 doprowadziła mocnym zbiciem Nestarcova. Wynik przez dłuższy okres oscylował wokół remisu, a na parkiecie trwała prawdziwa siatkarska wojna (12:12). Po błędzie na siatce naszej reprezentantki Słowaczki wyszły na 16:14, ale Polki wyrównały, a po ataku Gruszczyńskiej przeważały już 19:18. Atak Karoliny Baran dał piłkę setową, ale wszystko zakończyło się dopiero po grze na przewagi, po nieudanym przyjęciu Nestarcovej było 22:20.

Dobra zagrywka Dubovcovej pozwoliła Słowaczkom rozpocząć tie-breaka od stanu 2:0, ale biało-czerwone szybko wyrównały. Rywalki jednak odskoczyły raz jeszcze (5:3) i przez dłuższy czas utrzymywały prowadzenie. Polki jednak zdecydowanie poprawiły jakość swojej gry i zdołały wypracować sobie jednopunktową przewagę (9:8). Po akcji Gruszczyńskiej było już 12:10, ale Słowaczki doprowadziły do remisu, wykorzystując chociażby błąd komunikacyjny rywalek. Przy stanie 14:13 Gruszczyńska i Baran miały piłkę meczową, ale ponownie doszło do gry na przewagi, błąd przyjęcia Polek dał matchballa rywalkom, które po chwili zakończyły mecz blokiem Dubovcovej na Gruszczyńskiej.Nestarcova/Dubovcova – Gruszczyńska/Baran 2:1
(21:14, 20:22, 19:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved