Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Kądzioła/Szałankiewicz nie dali rady Holendrom

MŚ: Kądzioła/Szałankiewicz nie dali rady Holendrom

Polska para w drugim meczu mistrzostw świata musiała uznać wyższość gospodarzy, ale zapisała na swoim koncie jedno oczko. Kądzioła/Szałankiewicz pewnie wygrali drugiego seta, doprowadzając tym samym do tie-breaka, ale w nim lepsi okazali się Holendrzy.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, bo od prowadzenia 3:1. Nie potrafili jednak utrzymać tej minimalnej przewagi i po błędach własnych oraz wysokiej skuteczności w ataku Nummerdora był remis po 7. Od tego momentu obie ekipy grały zaciętą siatkówkę, punkt za punkt. Po przerwie technicznej Jakub Szałankiewicz ponownie dał Polakom małą zaliczkę, ale Holendrzy nie dali za wygraną, co potwierdził blok Varenhorsta na polskim zawodniku (18:17). Gospodarze w końcówce pokazali więcej cierpliwości i wymuszali błędy na rywalach. Nieudany atak Szałankiewicza zakończył partię na korzyść pary holenderskiej (21:18).

Skuteczność zawodziła gospodarzy w pierwszych akcjach drugiego seta, co dało polskiej ekipie trzypunktowe prowadzenie (5:2). Po bloku Varenhorsta Holendrzy zdołali się zbliżyć do rywali na dwa oczka, ale po chwili różnica między zespołami znowu wzrosła, bo świetnie w ataku spisywał się Szałankiewicz. Gospodarze nie potrafili się przeciwstawić skutecznie grającym Polakom, którzy dawali sobie szansę na wyprowadzenie kontr poprzez efektywne obrony. Błędy Nummerdora na siatce oraz w polu serwisowym pogrążyły holenderską parę, a do tie-breaka doprowadził lekki plas Polaków na stronę przeciwników (21:14).

Blok Szałankiewicza na Nummerdorze zapoczątkował decydującą odsłonę meczu. Jednak w kolejnych akcjach górą byli Holendrzy, którzy czytali zagrania rywali i sami dokonywali dobrych wyborów w ofensywie (8:5). O ile bardziej doświadczony Nummerdor popełniał błędy, o tyle jego młodszy kolega wziął na swoje barki ciężar gry i prowadził ekipę do zwycięstwa. Polacy zdołali zbliżyć się do rywali na dwa oczka, ale w końcówce zabrakło dobrej gry w obronie i ostatecznie to gospodarze cieszyli się z wygranej 15:12.

Nummerdor/Varenhorst (NED) – Kądzioła/Szałankiewicz (POL) 2:1
(21:18, 14:21, 15:12)