Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu

Aleksander Śliwka: Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu

fot. mlodaliga.pl

Siatkarze reprezentacji Polski byli bardzo rozczarowani po spotkaniu o brązowy medal z Rosjanami na igrzyskach europejskich w Baku. Aleksander Śliwka i Dawid Konarski zgodnie przyznali, że były szanse na to, aby zakończyć to spotkanie zwycięstwem.

W trzecim secie Rosjanie odrobili kilkupunktową stratę i następnie okazali się lepsi w grze na przewagi. W czwartym z kolei to Polacy mocno nadgonili wynik, ale nie zdołali wygrać końcówki. – Strasznie szkoda tego meczu, wszystkie sety kończyły się końcówkami i to strasznie zaciętymi. Nie wiem… może zabrakło szczęścia, może doświadczenia – powiedział po meczu wyraźnie podłamany Aleksander Śliwka. – Mieliśmy swoje szanse, aby wygrać trzeciego i czwartego seta i naprawdę wielka szkoda. Jedyne, co może cieszyć, to to, że się nie położyliśmy i walczyliśmy do samego końca o brązowy medal – dodał Dawid Konarski, jeden z nielicznych doświadczonych zawodników naszej ekipy.

Nastroje po zakończeniu meczu rzecz jasna nie były najlepsze. – Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu, jesteśmy załamani – przyznał łamiącym się głosem najlepszy w tym dniu na boisku Śliwka, autor 22 oczek. – Walczyliśmy do ostatniej kropli krwi i na pewno daliśmy z siebie wszystko. Tego nam z pewnością nie można odmówić, ale niestety nie wyszło… Następnym razem – dodał młody przyjmujący. Na pewno ten turniej dał wiele tej młodej drużynie, zawodnicy zebrali cenne doświadczenie. – Pozytywne jest na pewno doświadczenie, które każdy z zawodników i ze sztabu tutaj zdobył i myślę, że to zaprocentuje w przyszłości. Szczególnie mówię tutaj o juniorach, bo widać, że ci młodzi zawodnicy bardzo przeżywają tę porażkę. Zagrali naprawdę dobre zawody i jeszcze wiele takich turniejów przed nimi. Szkoda, że nie udało się przywieźć medalu – powiedział Dawid Konarski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved