Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga: Mogliśmy ten mecz wygrać

Stephane Antiga: Mogliśmy ten mecz wygrać

fot. pzps.pl

- Mogliśmy ten mecz wygrać, popełnialiśmy jednak zbyt wiele błędów w przyjęciu i ataku. Mam wrażenie, że gra była pod kontrolą przeciwnika. My graliśmy bardzo dobrze, sądzę, że nawet lepiej niż Iran - mówił po piątkowym meczu w Teheranie Stephane Antiga.

Reprezentacja Polski przegrała w piątek z Iranem 2:3. Polacy wciąż zajmują drugie miejsce w grupie B, ale ich przewaga nad trzecim Iranem zmalała do dwóch punktów. – Przede wszystkim chciałbym pogratulować siatkarzom Iranu. Grali dziś naprawdę dobrą siatkówkę. W sumie niewiele tu można dodać… Mam nadzieję, że w niedzielę będziemy w stanie osiągnąć tu lepszy wynik. Przyjechaliśmy tu po przynajmniej jedną wygraną i mam nadzieję, że uda nam się ten cel osiągnąć – mówił po piątkowym meczu kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Jestem rozczarowany, zwłaszcza pierwszym setem. Mogliśmy ten mecz wygrać, popełnialiśmy jednak zbyt wiele błędów w przyjęciu i ataku. Mam wrażenie, że gra była pod kontrolą przeciwnika. My graliśmy bardzo dobrze, sądzę, że nawet lepiej niż Iran. Potem jednak w piątym secie to rywale grali lepiej – stwierdził Stephane Antiga.Nie mieliśmy ataku. Potrafiliśmy odrzucić przeciwnika zagrywką od siatki, ale potem nie byliśmy w stanie zatrzymać ich ataków. Atakowali bardzo dobrze i nic dziwnego, że wygrali piątą partię. To był zacięty mecz pomiędzy naszymi drużynami, wierzę, że w niedzielę będziemy grać jeszcze lepiej – dodał selekcjoner biało-czerwonych.

Myślę, że Polacy grali dziś lepiej od nas. Chciałbym pogratulować kapitanowi rywali, który wytrzymał presję. Polska to jedyny zespół w naszej grupie z dobrym przyjęciem, pozostali rywale mieli ogromne problemy z naszą zagrywką. Może gdybyśmy grali w innych warunkach, gra wyglądałaby lepiej. Mam na myśli obawę przed porażką, stratą decydującego punktu, co nie pozwoliło nam pokazać pełnego potencjału. Dziękuję kibicom, którzy pomogli nam w odniesieniu zwycięstwa, ale wiem, że niedzielny mecz będzie o wiele trudniejszy – stwierdził po meczu kapitan drużyny gospodarzy Saied Marouf.Swojego zadowolenia z wyniku nie ukrywał Slobodan Kovac. Jestem szczęśliwy, ponieważ wygraliśmy bardzo ważny mecz. W szatni powiedziałem moim zawodnikom, by nie myśleli o setach i punktach. Nieważne, w jakim stosunku wygramy. Trudno jest grać przeciwko mistrzom świata. Mecze z USA i Polską to mecze z najlepszymi zespołami na świecie, dlatego najważniejsze jest to, że wygraliśmy. W ważnych momentach wracaliśmy do swojej gry, a w czwartym secie wygraliśmy nawet 25:16 – zauważył trener reprezentacji Iranu. Kolejne spotkanie obu zespołów w niedzielę.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved