Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PSPS Chemik Police zagra w I lidze kobiet

PSPS Chemik Police zagra w I lidze kobiet

fot. archiwum

To już pewne - trzeci zespół turnieju finałowego o awans do I ligi kobiet, PSPS Chemik Police, zagra na zapleczu ekstraklasy. Policzanki nie zdołały wywalczyć awansu na boisku, ale po wycofaniu się z rozgrywek drużyny Ekstrimu Gorlice to one zagrają w I lidze.

W rozegranym w maju turnieju finałowym o awans do I ligi kobiet bezapelacyjnie triumfował zespół Wisły Warszawa, który wywalczył promocję na wyższy poziom rozgrywkowy z pierwszego miejsca. Pozostałe trzy zespoły zakończyły turniej z jedną wygraną i dwoma porażkami, ale najlepszy bilans setów miał AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i to on awansował do I ligi jako drugi zespół. Na trzecim miejscu uplasował się PSPS Chemik Police, czwarta była Bronowianka Kraków.

Kilka tygodni później okazało się, że w związku z problemami finansowymi w rozgrywkach I ligi nie wystartuje Ekstrim Gorlice. Długo nie było wiadomo, kto zastąpi zespół z Gorlic na tym szczeblu rozgrywek, ale dziś już wiemy – będzie to właśnie trzeci zespół turnieju finałowego – PSPS Chemik Police. Odpowiednie dokumenty zostały przesłane już do Polskiego Związku Piłki Siatkowej i gdy tylko Zarząd PZPS zatwierdzi skład I ligi, policzanki będą już oficjalnie zespołem pierwszoligowym.

W drużynie po zakończeniu sezonu zaszły już pierwsze zmiany. Na ławce trenerskiej Zdzisława Gogola zastąpił Mariusz Bujek, dla którego jest to powrót do Polic. Z zespołu odeszły już Agata Oleksy, która wybrała ofertę ŁKS-u Łódź, oraz Natalia Matusz, która w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy Jokera Świecie. Pierwszą nową zawodniczką w Chemiku jest libero Joanna Nickowska, która ostatni sezon spędziła w Jastrzębiu-Zdroju. To z pewnością nie koniec wzmocnień trzeciego beniaminka I ligi kobiet.Wciąż nie wiadomo, ile zespołów ostatecznie liczyć będzie I liga kobiet. Wszystko przez brak decyzji PLPS-u dotyczącej poszerzenia Orlen Ligi. Największe szanse na grę w elicie mają Zawisza Sulechów i ŁKS Łódź i jeśli te zespoły dołączą do ekstraklasy, a Zarząd PZPS dokooptuje do I ligi SMS PZPS Szczyrk, to w lidze zagra 11 zespołów. Jeśli nie będzie poszerzenia Orlen Ligi, I liga będzie liczyć 12, a może nawet 13 zespołów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved