Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Udany początek Kołosińskiej i Brzostek

MŚ: Udany początek Kołosińskiej i Brzostek

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek udanie zainaugurowały swój udział w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, które wczoraj rozpoczęły się w Holandii. Polki pokonały w dwóch setach kanadyjską parę Border/Valjas i objęły prowadzenie w grupie E.

Kinga Kłosińska i Monika Brzostek w rozgrywanych w Holandii mistrzostwach świata w siatkówce plażowej trafiły do gr. E, która swoje mecze rozgrywa w Rotterdamie. W pierwszym spotkaniu Polki zmierzyły się z kanadyjską parą Jamie Lynn Broder/Kristina Valjas. Już na początku pierwszej partii biało-czerwone po skutecznym bloku Kołosińskiej wyszły na prowadzenie 8:5. Rywalki odrobiły straty, zmniejszając je do zaledwie jednego punktu, ale Polki znów zdołały odskoczyć i prowadziły już 16:12. Kolejne trzy wymiany padły jednak łupem Kanadyjek i na boisko znów wróciły emocje. Na szczęście w końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze reprezentantki i wygrały 21:18.

W drugiej partii Polki raz po raz uciekały rywalkom na dwa punkty, ale te konsekwentnie odrabiały straty i doprowadzały do remisu. Po asie serwisowym Valjas wyszły nawet na prowadzenie 17:16, ale od tego momentu rozpoczęła się koncertowa gra biało-czerwonych. Po chwili Monika Brzostek wyrównała stan seta, a po błędzie dotknięcia siatki było już 19:17 dla naszych siatkarek. Border zaatakowała w siatkę i Polki miały piłkę meczową. Wprawdzie Kinga Kołosińska popsuła swój serwis, ale po chwili Brzostek zdobyła ostatni punkt w meczu i pierwsze zwycięstwo naszej pary stało się faktem.

W niedzielę Brzostek i Kołosińska zagrają z marokańską parą Ikram/Mahassine, a we wtorek zmierzą się z Czeszkami Kolocova/Slukova. Druga polska para w turnieju żeńskim mistrzostw świata, Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, rywalizację w grupie K rozpocznie w niedzielę.