Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Czesi po raz drugi lepsi od Koreańczyków

LŚ, gr. D: Czesi po raz drugi lepsi od Koreańczyków

Siatkarze Czech po raz drugi okazali się lepsi od reprezentacji Korei Południowej, tym razem jednak stracili tylko jednego seta i zapisali na swoim koncie komplet punktów. W tabeli grupy D Ligi Światowej Czesi wyprzedzili Koreańczyków i wskoczyli na trzecie miejsce.

Po piątkowym wygranym przez Czechów 3:2 meczu z Koreą Południową kibice w Libercu znów spodziewali się sporej dawki emocji. Oba zespoły nie zawiodły i już w pierwszym secie sprawiły, że kibice się nie nudzili. Po wyrównanym początku meczu gospodarze zaczęli popełniać proste błędy i siatkarze z Azji wypracowali sobie czteropunktową przewagę. Czesi szybko jednak zaczęli odrabiać straty, na drugiej przerwie technicznej tracili do rywali już tylko dwa punkty, a po skutecznym bloku Jana Stokra był remis 16:16. W końcówce gospodarze uciekli na kilka punktów i pierwszą piłkę setową mieli już po asie serwisowym Radka Macha przy stanie 24:21. Ku zdumieniu publiczności kolejne cztery wymiany padły łupem Koreańczyków i to oni mieli piłkę setową. Emocje sięgały w końcówce zenitu, przy stanie 28:28 asem serwisowym popisał się Ales Holubec, a po chwili Jan Stokr zablokował atak rywala i Czesi prowadzili 1:0. W drugiej partii gospodarze już na początku uciekli Koreańczykom na dwa punkty, a na drugiej przerwie technicznej po ataku Jiriego Krala prowadzili już 16:12. Przewaga naszych południowych sąsiadów wciąż rosła, po asie serwisowym Filipa Habra było już 24:18, a seta zakończył punktowy blok Petra Michalka.

Niespodziewanie dobrze trzecią partię rozpoczęli przyjezdni, którzy poprawili swoją grę w bloku i skuteczność ataku. Koreańczycy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:4, jednak dość szybko tę przewagę stracili. Po ataku Jana Stokra było już tylko 15:14 dla Koreańczyków, ale Czesi zaczęli popełniać proste błędy i po chwili goście prowadzili już… 22:16. Siatkarze z Azji już tej szansy nie wypuścili z rąk i pewnie wygrali do 18, wracając do gry, a kibice zaczęli się obawiać, czy podobnie jak dzień wcześniej nie dojdzie do podziału punktów, tym bardziej że Koreańczycy rozpoczęli kolejnego seta od prowadzenia 3:1. Czesi jednak szybko opanowali swoją grę i na pierwszej przerwie technicznej mieli już przewagę jednego punktu. Znów rozgorzała walka punkt za punkt, przyjezdni nie zamierzali odpuszczać i dopiero w końcówce po ataku ze środka siatki Radka Macha gospodarze wypracowali sobie przewagę (20:17). W końcówce już jej nie oddali i wygrywając 3:1, zainkasowali komplet punktów, wyprzedzając swych rywali w tabeli.

Czechy – Korea Płd. 3:1
(30:28, 25:18, 18:25, 25:21)

Czechy: Stokr (29), Mach (9), Bartos (9), Habr (7), Kral (6), Fila (4), Krystof (libero) oraz Holubec (1), Vesely i Vasicek
Korea Płd.: Myung-Geun Song (18), Jae-Duck Seo (15), Yung-Suk Shin (14), Min-Ho Choi (8), Min-Gyu Lee (5), Seung-Suk Kwak (5), Minsu Jeong (libero) oraz Hui-Chae Song (7), Tae-Hwan Ji i Jae-Seong Oh