Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Zwycięstwo było w naszym zasięgu

Artur Szalpuk: Zwycięstwo było w naszym zasięgu

fot. Anna Szalpuk

- Mimo wszystko liczyliśmy w tym meczu na zwycięstwo i uważam, że ono było jak najbardziej w naszym zasięgu. Dzisiaj jesteśmy smutni, ale w niedzielę mamy mecz o trzecie miejsce i na nim trzeba się skupić - mówi Artur Szalpuk po przegranym półfinale IE w Baku.

Artur Szalpuk był najlepiej punktującym w naszym zespole w półfinałowym meczu igrzysk europejskich w Baku. Zdobył 23 punkty, w tym aż cztery zagrywką. To po jego serwisach nasza reprezentacja odskakiwała Bułgarom. – Obie drużyny założyły sobie chyba taką samą taktykę na ten mecz. Chciały odrzucić rywala od siatki. Zarówno my, jak i Bułgarzy jesteśmy mocni na środku i na skrzydłach, dlatego w takich meczach trzeba po prostu ryzykować zagrywką – tłumaczył Szalpuk.

Rozstrzygającym momentem spotkania był ten pod koniec tie-breaka, kiedy nasz zespół prowadził 10:8, a za moment w polu zagrywki stanął Walentin Bratojew. Tyle tylko, że to nie jego zagrywka zrobiła nam najwięcej szkód. Akurat dobrze przyjmowaliśmy w tym fragmencie meczu. Nie skończyliśmy po prostu chyba trzech ataków – przyznał Szalpuk.

To był nasz najlepszy mecz na tym turnieju. W drużynie Bułgarii występowało wielu zawodników z pierwszej reprezentacji. W porównaniu do nich nasz zespół to młoda i niedoświadczona drużyna. Zresztą to było widać. W tych momentach, w których powinniśmy spokojnie podejść do niektórych piłek i zachować zimną krew, zabrakło właśnie tego doświadczenia – ocenił Damian Wojtaszek, libero polskiej reprezentacji.Nasz zawodnik cieszył się, że udało się nawiązać walkę z tak znakomitą drużyną. Smucił się jednak, bo polskiej ekipy zabraknie w finale w bakijskiej Crystal Hall. – Zaważyły o tym dwie-trzy piłki – przyznał. W czwartym secie Wojtaszek upadł na parkiet. Zadrżały wówczas serca kibiców. Okazało się jednak, że była to taktyczna zagrywka polskiego libero. – Akurat seriami traciliśmy punkty. Musiałem coś z tym zrobić. Chciałem wybić z rytmu rywali moim zachowaniem i to się udało – zdradził nasz zawodnik.

Więcej w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved