Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Werblińska: Ten srebrny medal jest dla nas bardzo ważny

Anna Werblińska: Ten srebrny medal jest dla nas bardzo ważny

fot. Mariusz Federowicz

- To największy sukces reprezentacji Polski kobiet od sześciu lat, kiedy to wywalczyłyśmy brązowy medal w mistrzostwach Europy - zauważyła po meczu finałowym igrzysk europejskich Anna Werblińska. Wciąż nie wiadomo, jak groźnego urazu doznała Agata Sawicka.

Agata Sawicka, libero reprezentacji Polski, nie dokończyła finałowego spotkania z Turcją (0:3) na I igrzyskach europejskich w Baku. Nasza zawodniczka przy jednej z ostatnich akcji meczu doznała – tak przynajmniej to wyglądało – poważnego urazu kolana. Polka długo była opatrywana na ławce rezerwowych, ale ostatecznie wyszła na ceremonię dekoracji o kulach. – Zawodniczka wykręciła staw kolanowy. Początkowo wyglądało to bardzo poważnie, ale dopóki nie wykonamy koniecznych badań, nie ma co wyrokować – mówił Jarosław Krzywański, lekarz z polskiej misji olimpijskiej.

Zaraz po ceremonii dekoracji zawodniczka udała się do szpitala w Baku na badanie rezonansem magnetycznym. – Nie ulega wątpliwości, że jest uraz i na pewno czeka ją teraz przerwa – przyznał Krzywański. U Sawickiej istnieje podejrzenie zerwania więzadeł w kolanie, choć niektórzy mówią też o tym, że mogło się skończyć tylko na naciągnięciach. – Na takiej nawierzchni, na której nie ma poślizgu, zostaje noga, a udo idzie i wówczas zawsze jest niebezpieczny uraz skrętny kolana – tłumaczył doktor.

Jestem wściekła, że ten mecz tak wyglądał, a Agata doznała jeszcze kontuzji. Chciała podbić kolejną piłkę, choć wyraźnie przegrywałyśmy. To pokazuje, jak ta dziewczyna jest ambitna. Teraz trzeba jej kibicować w powrocie na boisko – zakończyła Izabela Bełcik, która liczy na to, że ten uraz Sawickiej nie będzie wcale taki poważny.To największy sukces reprezentacji Polski kobiet od sześciu lat, kiedy to wywalczyłyśmy brązowy medal w mistrzostwach Europy – zauważyła po meczu Anna Werblińska. Ten srebrny medal jest dla nas bardzo ważny. Zespół Turcji był dziś o wiele lepszy, dlatego też odbiera zasłużone gratulacje. Nie miałyśmy zbyt wiele czasu na przygotowania do igrzysk europejskich, więc potraktowałyśmy je jako etap przygotowań do europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz potrzebujemy trochę odpoczynku – dodała przyjmująca biało-czerwonych.

Trudno opisać nasze uczucia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tego, co osiągnęliśmy. Spodziewałem się bardzo trudnego meczu, ponieważ polska drużyna ma wiele dobrych i doświadczonych siatkarek, ale dziś nie mogły one przeciwstawić się naszej grze. Graliśmy na bardzo wysokim poziomie i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Wszystkie zwycięstwa są dla nas i dla kraju bardzo istotne, bowiem siatkówka w Turcji to ważny sport. Ten medal powinien nadać mu jeszcze większe znaczenie – mówił po meczu niespełna 29-letni szkoleniowiec reprezentacji Turcji, Ferhat Akbas.

źródło: CEV, eurosport.onet.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved