Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Victorii będzie mieszanka rutyny z młodością

W Victorii będzie mieszanka rutyny z młodością

fot. archiwum

W nadchodzącym sezonie skład Victorii PWSZ Wałbrzych opierał się będzie w dużej mierze na młodych zawodnikach, ale nie zabraknie w niej także doświadczonych graczy, do których można zaliczyć libero Marcina Mierzejewskiego.

Przed sezonem 2015/2016 trener Krzysztof Janczak stanął przed sporym wyzwaniem, którym bez wątpienia jest budowanie zespołu praktycznie od zera. Nawet po włączeniu Victorii w poczet I-ligowców nie przechodziła ona tak gruntownej przebudowy, jaka ma miejsce po wywalczeniu przez nią mistrzostwa Krispol I Ligi. Umowy z zespołem z Dolnego Śląska przedłużyli jedynie Paweł Olszewski i Sebastian Zieliński, a pozostałą jego część stanowili będą nowi gracze. Wcześniej informowaliśmy już o przenosinach do Wałbrzycha Sebastiana Matuli i Adama Smolarczyka. Z tym pierwszym o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie Michał Superlak. To 22-letni rozgrywający, który ostatnio występował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, grając głównie w Młodej Lidze. Ma za sobą także już grę w I lidze, bowiem był zawodnikiem Cuprum Lubin.

Do teamu z Dolnego Śląska dołączyli również dwaj byli już zawodnicy Pekpolu – Grzegorz Białek (przyjmujący) i Karol Szczygielski (środkowy). Obaj byli podstawowymi ogniwami drużyny prowadzonej przez trenera Dudźca nie tylko w minionym, ale również we wcześniejszych sezonach. Niewykluczone więc, że również w szeregach mistrza Krispol I Ligi będą grali pierwsze skrzypce.

Do Wałbrzycha przenosi się także Mateusz Frąc. To młody i utalentowany atakujący, który ostatnio reprezentował barwy AZS-u Politechniki Opolskiej. Wprawdzie akademicka ekipa nie zawojowała II-ligowych rozgrywek, ale mierzący 201 cm zawodnik zaprezentował się w niej na tyle dobrze, że został wypatrzony przez wałbrzyskich włodarzy i dostanie szansę dalszego rozwoju w Victorii. Nie może w niej także zabraknąć doświadczenia, a o nie na pewno zadba Marcin Mierzejewski. Ten doświadczony libero ma za sobą wiele lat grania w PlusLidze, między innymi w drużynie z Kędzierzyna-Koźla. Ostatni rok spędził w MKS-ie Będzin, ale wcześniej rywalizował już także na I-ligowych parkietach w barwach Kęczanina Kęty.Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved