Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Resovia podejmuje starania o organizację Final Four

Resovia podejmuje starania o organizację Final Four

fot. archiwum

Ogromny sukces polskich drużyn w ostatnim Final Four w Berlinie  i drugie miejsce zajęte przez drużynę Resovii Rzeszów sprawiły, że rzeszowianie chcą posunąć się o krok dalej i gościć najlepsze drużyny Europy, ale... w Krakowie.

Są to jednak plany, które wybiegają dość daleko w przyszłość. Bowiem by zorganizować turniej finałowy Ligi Mistrzów, najpierw zespół, który stara się o ten przywilej, musi zapewnić sobie awans z grupy na drodze sportowej. O tym, z kim w fazie grupowej zmierzą się rzeszowianie, przekonamy się 2 lipca w Wiedniu, gdzie odbędzie się losowanie grup. – Wybieram się na losowanie grup Ligi Mistrzów do Wiednia, gdzie zamierzam porozmawiać o naszej ofercie – mówi wiceprezes klubu z Rzeszowa, Bartosz Górski.

Jednak ewentualnym miejscem zmagań nie miałaby być wcale hala na Podpromiu, a nowa Tauron Arena w Krakowie. Taka decyzja motywowana była przede wszystkim pojemnością obiektu, która przemawia na korzyść Krakowa. Działacze z Rzeszowa wniosek o przyznanie prawa do organizacji Final Four będą mogli jednak złożyć dopiero po fazie grupowej, a decyzje zapaść mogą dopiero w przyszłym roku. – Nic nie zostało przesądzone, ale zrobiliśmy duży krok. Jest dobra wola obu miast, by przeprowadzić turniej. Na „tak” są także rzeszowscy kibice – dodaje Górski. Organizacja Final Four wiązałaby się także z ogromnymi kosztami. Na razie zrobiony został pierwszy krok, czyli zarezerwowanie kwietniowego terminu w Tauron Arenie…źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved