Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marta Łukaszewska zadba o atak Budowlanych Toruń

Marta Łukaszewska zadba o atak Budowlanych Toruń

fot. archiwum

Trzeci zespół na zapleczu ekstraklasy kontynuuje budowanie kadry na przyszły sezon po tym, jak z klubu odeszło kilka siatkarek stanowiących o sile Budowlanych Toruń. Jakość w zespole zapewnić ma nowa atakująca - Marta Łukaszewska.

Marta Łukaszewska ma zastąpić dotychczasową liderkę drużyny – Sandrę Szczygioł (ta od nowego sezonu występować będzie w Orlen Lidze, w zespole KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Szukaliśmy możliwości zastąpienia Sandry. Uznaliśmy, że jeśli mamy zachować jakość gry, którą prezentowaliśmy w poprzednich rozgrywkach, musimy znaleźć zawodniczkę dysponującą porównywalnymi umiejętnościami albo lepszą. Marta jest zawodniczką mocną i stabilną – komplementuje nową atakującą Budowlanych Toruń trener Mariusz Soja. Łukaszewska w ostatnim sezonie reprezentowała barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza, wcześniej w najwyższej klasie rozgrywkowej wspierała drużyny z Legionowa i Mielca.

Włodarze klubu starają się jednak każdą powstałą w wyniku transferów lukę zapełnić zawodniczkami zapewniającymi zachowanie jakości gry zespołu. Z klubem z Torunia pożegnała się Marlena Pleśnierowicz, w jej miejsce pozyskano Karolinę Filipowicz, która w minionym sezonie występowała w Developresie Rzeszów. O miejsce na rozegraniu powalczy też była siatkarka Ekstrimu Gorlice, Aleksandra Stachowicz. Zespół opuściły dwie podstawowe przyjmujące, Roksana Brzóska i Katarzyna Bryda. Jednymi z nowych nabytków Budowlanych są grające na tej pozycji Marzena Wilczyńska i Patrycja Wyrwa. Włodarze klubu z Torunia szukają jeszcze jednej przyjmującej i tym samym zakończą kompletowanie składu na sezon 2015/2016.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobietźródło: nowosci.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved