Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Krzysztof Gierczyński: Rozpocząłem nowy rozdział w życiu

Krzysztof Gierczyński: Rozpocząłem nowy rozdział w życiu

fot. archiwum

- Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść - powiedział Krzysztof Gierczyński, doświadczony przyjmujący, który zdecydował się na zakończenie swojej przygody z siatkówką. Ostatnie trzy lata spędził w szeregach Jastrzębskiego Węgla.

Sporą rewolucję kadrową przechodzi Jastrzębski Węgiel. Jedni zawodnicy z niego odchodzą, inni do niego przychodzą. Pewne jest, że w śląskim klubie nie zagra już Krzysztof Gierczyński, który zdecydował się na zakończenie swojej kariery. – Powodem mojej decyzji jest wiek. Grałem 20 sezonów w PlusLidze, a czas nie stoi w miejscu. Z zamiarem zakończenia przygody z siatkówką nosiłem się od jakiegoś czasu, ale była ciągłość grania. Jestem jeszcze na siłach, żeby pograć rok, może dwa, ale powiedziałem już stop. Cieszę się, że dograłem do takiego wieku, bo mając prawie 40 lat, nie byłem zawodnikiem, który przez ostatnie sezony stał w kwadracie i wchodził na jedną piłkę, udając, że jest wielkim zawodnikiem. Grałem na boisku do samego końca, co sprawiło mi największą radość – powiedział Krzysztof Gierczyński.

Gierczyński do drużyny z Jastrzębia-Zdroju trafił przed trzema laty. Miał w niej być głównie zawodnikiem zadaniowym, ale historia tak się potoczyła, że przez trzy lata odgrywał bardzo ważną rolę w śląskim teamie, a wraz z nim sięgnął po medale w PlusLidze i Lidze Mistrzów. – Przychodząc do Jastrzębia, miałem być zawodnikiem, który wspomoże zespół w trudnych momentach. Okazało się, że one były przez trzy lata, bo co przychodził jakiś zawodnik na przyjęcie, to łapał kontuzje, a ja dzielnie trwałem na posterunku. Jako najbardziej doświadczony zawodnik grałem na równi z innymi siatkarzami – cieszy się jeden z filarów śląskiej ekipy w ostatnich latach.

Po zakończeniu kariery wielu zawodników pozostaje przy siatkówce, chociażby próbując swoich sił na ławce trenerskiej lub pełniąc funkcje menadżerskie. Popularny „Gierek” wybrał jednak inną drogę. – Rozpocząłem nowy rozdział w życiu. Książka pod tytułem „Siatkówka” jest póki co zamknięta. Mam nadzieję, że w nowych wyzwaniach będzie mi szło tak samo dobrze jak w życiu sportowym – zakończył Gierczyński.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved