Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Konarski i Szalpuk w kadrze Antigi?

Konarski i Szalpuk w kadrze Antigi?

fot. Łukasz Krzywański

Stéphane Antiga prawdopodobnie włączy do swojej kadry dwóch reprezentantów Polski, którzy walczą w igrzyskach europejskich - Dawida Konarskiego i Artura Szlapuka. Ten ruch ma być odpowiedzią na dobrą postawę graczy Andrzeja Kowala.

Dawid Konarski i Artur Szalpuk mogą dołączyć do zespołu Stéphane’a Antigi, który meczami z USA w Krakowie w przyszłym tygodniu zakończy fazę interkontynentalną Ligi Światowej. Wsparcie dla pierwszej reprezentacji się przyda, zwłaszcza że urazu pleców podczas jednego z treningów w Teheranie doznał nasz główny zawodnik ofensywny – Bartosz Kurek. Atakujący reprezentacji Polski to najlepiej punktujący zawodnik turnieju, ale sztab i lekarze nie chcą ryzykować jego zdrowia. Drugi siatkarz grający na tej pozycji, Jakub Jarosz, rozegrał do tej pory w Lidze Światowej zaledwie pięć setów i nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się. Z drugiej strony Konarski, który sezon ligowy miał utrudniony z powodu kontuzji, po występach w Baku nadal pozostaje w rytmie gry.

Podczas igrzysk europejskich znakomicie prezentuje się także młody przyjmujący – Artur Szalpuk, który prawdopodobnie zastąpi Bartosza Bednorza (ani razu do tej pory nie pojawił się na boisku). Szalpuk oraz jego rówieśnik grający na tej samej pozycji Aleksander Śliwka znaleźli się w szerokiej kadrze na Ligę Światową, ale wszystko wskazywało na to, że skoro wcześniej nie grali, to i na koniec LŚ nie dostaną szansy. W najbliższym czasie Śliwka będzie przygotowywał się do występów kadry juniorów, którzy niebawem rozpoczną zgrupowanie przed mistrzostwami świata.

Artykuł Edyty Kowalczyk dostępny jest w Przeglądzie Sportowym 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved