Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > IE M: Niemcy zagrają z Bułgarami o złoto

IE M: Niemcy zagrają z Bułgarami o złoto

Podopieczni Vitala Heynena krok po kroku realizują swój cel - powtórzenie świetnych wyników na kolejnej imprezie międzynarodowej. Pokonując Rosjan, już teraz zapewnili sobie medal igrzysk europejskich, a o jego złoty kolor powalczą w niedzielę.

Rosjanie półfinałowy pojedynek rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Niemcy nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego ataku, mnożyły się ich błędy własne. Gdy kilka mocnych zagrywek posłał w stronę przeciwników Jochen Schöps, przewaga została zmniejszona do dwóch punktów. Wciąż to Rosjanie starali się kontrolować grę, dopiero korzystając z pomyłek przeciwników, po skutecznym ataku Christiana Fromma siatkarze Vitala Heynena doprowadzili do wyrównania (14:14). Niemcy po ataku Schöpsa zeszli na drugą przerwę techniczną, prowadząc jednym punktem. Głównie dzięki wzmocnionej zagrywce reprezentanci Niemiec stopniowo powiększali swój zapas (19:16). W końcówce Rosjanie mieli problem również ze skutecznym zakończeniem ataków, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Szlapnikow. Serię Niemców przerwał dopiero skuteczny atak Poletajewa. W decydującym momencie seta siatkarze Vitala Heynena nie popełniali już błędów, a ich przeciwnicy nie byli w stanie poradzić sobie z mocną zagrywką Lukasa Kampy. Nierównego seta zakończył punktowym blokiem Michael Andrei.

Otwarcie drugiej odsłony spotkania było wyrównane, dopiero przed przerwą techniczną, za sprawą mocnych zagrywek Kowalewa, Rosjanie wyszli na prowadzenie (8:5). W niemieckim zespole mnożyły się błędy własne, nieskutecznego Denisa Kaliberdę zmienił Strohbach (8:12). Pomimo kolejnych przerw na życzenie trenera Heynena siatkarze z Niemiec nie byli w stanie uspokoić swojej gry, a po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania był Kliuka i Ilia Własow. Na drugi regulaminowy czas drużyny zeszły po punktowym bloku Własowa na Frommie (12:16). Niemcy często mylili się w polu zagrywki, mieli problemy z podbiciem mocnych ataków Igora Poletajewa. Nieudane zbicie Toma Strohbacha zakończyło drugiego seta.

Na początku trzeciej partii trwała walka punkt za punkt. Skuteczny atak Marcusa Böhme sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas. Po przerwie zespoły kontynuowały wyrównaną grę. Głównie dzięki błędom Rosjan w ataku Niemcy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:14). Chociaż siatkarze z Niemiec popełniali pomyłki w polu zagrywki, nie mieli problemów z utrzymaniem przewagi. Sygnał do drugiej przerwy technicznej dał skutecznym atakiem Denis Kaliberda (16:13). Rosyjscy zawodnicy długo nie potrafili wyjść z niewygodnego ustawienia, dopiero dobre zagranie Własowa pozwoliło zrobić przejście (14:19). Podopieczni trenera Heynena spokojnie realizowali założenia, utrzymując przewagę. Chociaż Rosjanie obronili kilka piłek setowych, to Niemcy po nieudanej zagrywce Poletajewa cieszyli się ze zwycięstwa w trzecim secie.

Pierwsze akcje czwartej odsłony spotkania przypominały otwarcie poprzedniej partii. Po mocnym ataku Fromma nastąpił pierwszy regulaminowy czas (8:6), po którym dzięki dobrej grze na siatce Nikitina Rosjanie doprowadzili do remisu (8:8). Taki stan nie trwał długo – głównie dzięki mocnej zagrywce Schöpsa Niemcy ponownie wyszli na prowadzenie (13:9). Siatkarze z Rosji mieli coraz więcej problemów z własną grą, efektowny atak Marcusa Böhme sprowadził zespoły na drugą przerwę techniczną (16:11). Kolejną serię reprezentantów Niemiec przerwał atakiem Kowalew. Pomimo kolejnych zmian Rosjanie byli tylko tłem dla zdecydowanie grających przeciwników. Pojedyncze błędy siatkarzy z Niemiec nie przeszkodziły im w utrzymaniu prowadzenia. Pomyłka w polu zagrywki Nikitina dała jego przeciwnikom kolejne piłki meczowe. Siatkarze Vitala Heynena wykorzystali już pierwszą z nich i po zbiciu Fromma zapewnili sobie udział w meczu o złoty medal igrzysk europejskich.

Rosja – Niemcy 1:3
(17:25, 25:18, 18:25, 18:25)

Rosja: Własow (13), Kowalew (6), Filippow (7), Poletajew (11), Kliuka (11), Nikitin (11), Kabeszow (libero) oraz Kobzar i Markin
Niemcy: Fromm (18), Kaliberda (12), Böhme (11), Schöps (14), Kampa (3), Andrei (9), Tille (libero) oraz Kühner, Strohbach i Zimmermann