Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Co słychać w Astrze Nowa Sól?

Co słychać w Astrze Nowa Sól?

fot. archiwum

Na rewolucję kadrową nie zanosi się w występującej w II lidze mężczyzn Astrze Nowa Sól. Trzon zespołu ma zostać bez zmian, a największe roszady zajdą na rozegraniu. Nadal szkoleniowcem "koliberków" będzie Przemysław Jeton.

W minionym sezonie Astra Nowa Sól świetnie radziła sobie w rundzie zasadniczej. Okazała się w niej najlepsza i ze sporym apetytem na sukces przystępowała do play-off, w których na jej drodze stanęła Bielawianka Bielawa. Po pięciu zaciętych meczach lubuska ekipa musiała jednak uznać wyższość rywali, przez co zakończyła sezon bez awansu do turnieju półfinałowego. – Noga nam się powinęła, bo jeden z naszych kluczowych zawodników w czasie pierwszego meczu w play-off doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na półtora miesiąca. Bardzo nam go brakowało, bo porządkował nam grę w defensywie. Poza tym zderzył się z naszym rozgrywającym, który przez kilka tygodniu odczuwał skutki zderzenia. Sypnął nam się skład w najważniejszych momentach – powiedział Zdzisław Rola, prezes zespołu z Nowej Soli.

W trwającym okienku transferowym jednak nie dojdzie w nim do rewolucji kadrowej. Zespół opuścili: Sławomir Janusz, Maciej Januszewski, Paweł Skibicki, Adrian Bocianowski i Mateusz Raca. Za to nowosolska ekipa pozyskała doświadczonego rozgrywającego, Łukasza Klucznika, który ostatnio bronił barw AZS-u Zielona Góra. Podobny kierunek obrał także Robert Bitner. Obecnie kadra Astry liczy dziesięciu zawodników. – Zastanawiamy się, czy będziemy jeszcze szukali atakującego i środkowego, czy postawimy na swoich juniorów. Coś w składzie może się jeszcze zmienić, ale trzon drużyny już mamy – zakończył Rola.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved