Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zespół Nike Węgrów solidnie przebudowany

Zespół Nike Węgrów solidnie przebudowany

fot. archiwum

Szósty zespół I ligi, PMKS Sokołów SA Nike Węgrów, ma prawie kompletną kadrę zawodniczą. W klubie zostało sześć zawodniczek z poprzednich rozgrywek, sześć kolejnych to nowe twarze w Nike. Zespół z Węgrowa chce znów walczyć o miejsce w play-off.

Beniaminek I ligi kobiet w sezonie 2014/2015, Nike Węgrów, ma za sobą udany rok. Debiut na pierwszoligowym froncie wypadł niezwykle dobrze, ponieważ węgrowianki zapewniły sobie spokojne utrzymanie, a dodatkowo wywalczyły wysokie 6. miejsce. Dobry wynik sportowy nie pozwolił jednak na utrzymanie większości składu i dokonanie jedynie kosmetycznych roszad. W zespole prowadzonym przez Roberta Kupisza zostało tylko sześć siatkarek, natomiast aż sześć odeszło. W kolejnym sezonie w koszulce Nike kibice oglądać będą: kapitan Marlenę Mieszałę, Małgorzatę Kupisz, Izabelę Zackiewicz, Izabelę Panufnik, Annę Wądołkowską i Dominikę Witowską. Z zespołem pożegnały się za to: Marta Gurtowska, Izabella Trocińska, Beata Mielczarek, Gabriela Borawska, Angelika Bulbak i Natalia Dąbkowska.W nowym sezonie będziemy trenować trzy razy w tygodniu, dwa razy dziennie. Trzeba to pogodzić ze studiami, jeżeli takowe będą. W minionych rozgrywkach duża część zawodniczek dojeżdżała z Warszawy i teraz nie byłoby to możliwe, stąd tyle odejść – wytłumaczył trener Kupisz na antenie Radia Podlasie.

Wakaty na kilku pozycjach dosyć szybko udało się załatać. Do Nike dołączyły już bowiem dwie przyjmujące z Silesii Volley Mysłowice – Marta Ciesiulewicz oraz Angelika Szostok. Z Pałacu Bydgoszcz do Węgrowa przeprowadzi się Pola Nowacka, natomiast Ostrowiec Świętokrzyski na Węgrów zamieni Dominika Nowakowska. Do drużyny dołączą również środkowe Adrianna Lewandowska i Katarzyna Urbanowicz.Formalnie brakuje jeszcze podpisów, ale mogę zdradzić, kto jest bliski podpisania umowy. To Dominika Nowakowska, zawodniczka, która grała na przyjęciu, a w ostatnim sezonie na libero w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pola Nowacka, czyli młoda zawodniczka z Pałacu Bydgoszcz, która grała w rozgrywkach młodzieżowych i ma na koncie wiele medali. Kolejną siatkarką jest środkowa Adrianna Lewandowska, 21-latka, która ostatnie dwa sezony spędziła w Tarnowie. Kolejną środkową będzie Katarzyna Urbanowicz, która również jest z „dobrej stajni” – Gedanii Gdańsk. Jest szybką środkową i jej atutem jest dobry atak z jednej nogi – przedstawił siatkarki szkoleniowiec Nike.

Dzięki tym wzmocnieniom zespół liczyłby 12 zawodniczek, jednak szykowane jest jeszcze dodatkowe wzmocnienie personalne. Do składu pierwszoligowca dołączyć mogą także dwie siatkarki trenujące w węgrowskim Siatkarskim Ośrodku Szkolnym. Póki co umowy z tymi siatkarkami nie zostały jeszcze podpisane.Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna, podlasie24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved