Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > TKS Tychy zbroi się na nowy sezon

TKS Tychy zbroi się na nowy sezon

fot. archiwum

Drugoligowy TKS Tychy powoli buduje skład na nowy sezon. Do jednej z czołowych ekip grupy 5 II ligi mężczyzn przybyło już sześciu nowych siatkarzy, a trzech przedłużyło umowy. Skład drugoligowca staje się coraz bardziej kompletny.

Tyski Klub Siatkarski w ostatnich sezonach stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych klubów na drugoligowej arenie. Zespół z województwa śląskiego w rozgrywkach 2012/2013 uzyskał awans do I ligi mężczyzn i w kolejnym sezonie walczył na zapleczu ekstraklasy. Po ciężkim roku, w którym TKS głównie okupował ostatnie miejsce w ligowej tabeli, tyszanom udało się obronić miejsce w I lidze w fazie play-out. Sprawy finansowe i organizacyjnie nie pozwoliły jednak klubowi przystąpić do rozgrywek na tym szczeblu w sezonie 2014/2015. Klub zdecydował się swoje miejsce odstąpić i wrócić do II ligi. Występ na „starych drugoligowych śmieciach” był dla TKS-u dosyć udany. Zespołowi prowadzonemu przez Marcina Nycza udało się awansować do fazy play-off w grupie 5, jednak tam musiał on uznać wyższość TKKF-u Czarnych Katowice, czyli aktualnego pierwszoligowca. Małym sukcesem było na pewno to, iż graczom z Tychów jako jedynym w tym sezonie udało się ograć katowiczan (wygrana 3:2 w meczu play-off w katowickich Szopienicach – przyp. red.).

W nowych rozgrywkach w klubie na pewno zabraknie Jakuba Nowosielskiego. Rozgrywający zdecydował się na przenosiny do pierwszoligowego Pekpolu Ostrołęka, którego barw bronił już w sezonie 2012/2013. Za rozegranie w Tyskim Klubie Siatkarskim odpowiadał będzie Konrad Krzywiecki, dla którego będzie to drugi rok gry w Tychach. Lukę po Nowosielskim wypełni były gracz GTPS-u Gorzów Wielkopolski – Michał Pękalski. Z Gorzowa Wielkopolskiego na Górny Śląsk przeprowadził się także środkowy Piotr Trojan, który razem z Pękalskim nieudanie walczył o awans do I ligi w turnieju finałowym w Katowicach. Jego konkurentem na środku siatki będzie mierzący 208 centymetrów wzrostu Maciej Piotrowski. Siatkarz ten do niedawna występował na drugoligowym froncie w barwach Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Zmiany nastąpiły także na skrzydłach. Do klubu sprowadzony został atakujący Adam Łapuszyński, który w swoim siatkarskim CV ma m.in. występy w MKS-ie MOS Będzin, młody przyjmujący Adrian Kopij, który w zeszłym roku reprezentował Cuprum Lubin w rozgrywkach Młodej Ligi i eks-gracz Czarnych Katowice, przyjmujący Piotr Lisicki. Ważną informacją dla kibiców z Tychów jest na pewno fakt, że kolejny rok w TKS-ie spędzi jeden z najbardziej doświadczonych graczy zespołu, Damian Miller. Przyjmujący stanowił o sile drużyny jeszcze przed awansem do I ligi, na zapleczu ekstraklasy i także po ponownym przystąpieniu do gry na drugoligowym froncie. Zmian nie będzie na pozycji libero, gdzie wciąż występowała będzie młoda para Adam Szymczak – Przemysław Gepfert. Do grona drugoligowego zespołu może jeszcze dołączyć utalentowany atakujący MOSM-u Tychy, Remigiusz Kapica. Urodzony w 2000 roku zawodnik już w zeszłym sezonie miał okazję zapoznać się z drugoligowym klimatem i być może także w tym roku będzie miał okazję rozwijać swoje umiejętności z seniorską drużyną TKS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved