Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przypuszczenia stały się faktem – bracia Stelmachowie w BBTS-ie

Przypuszczenia stały się faktem – bracia Stelmachowie w BBTS-ie

fot. archiwum

To, o czym mówiło się przez ostatnie kilka dni, stało się faktem. Na ławce trenerskiej BBTS-u Bielsko-Biała zasiądzie duet braci Stelmachów - Krzysztof i Andrzej. Będzie to drugi braterski duet w BBTS-ie obok braci Gradowskich prowadzących zespół Młodej Ligi.

Po rozstaniu z trenerem Piotrem Gruszką po bardzo rozczarowującym sezonie w PlusLidze władze BBTS-u Bielsko-Biała szukały następcy debiutującego na ławce trenerskiej wielokrotnego reprezentanta Polski. Przez pewien czas w mediach nie pojawiały się żadne informacje i plotki dotyczące obsady tego stanowiska, aż wreszcie siatkarski światek obiegła wieść, iż bardzo prawdopodobne jest, by szkoleniowcem bielszczan został Krzysztof Stelmach, który do pomocy zaprosi swojego brata Andrzeja. Długo nie trzeba było czekać na potwierdzenie tych informacji – w czwartek klub z Podbeskidzia oficjalnie ogłosił, iż w rozgrywkach 2015/2016 BBTS prowadzony będzie przez braci Stelmachów. BBTS wyrasta tym samym na bardzo rodzinny klub, ponieważ ekipę Młodej Ligi prowadzą bracia Paweł i Wojciech Gradowscy.

Starszy z braci Stelmachów, Krzysztof, urodził się w 1967 roku i w swojej bogatej karierze grał m.in. w klubach z Częstochowy, Bełchatowa, Cuneo czy Padwy. W reprezentacji Polski wystąpił 274 razy, reprezentował kraj na igrzyskach olimpijskich w Atlencie w 1996 roku. Swoją przygodę zawodniczą zakończył w Skrze Bełchatów, a rolę trenera sprawował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i AZS-ie Olsztyn. Młodszy brat Krzysztofa, Andrzej, urodził się w 1972 roku i w kadrze ma o 32 występy więcej niż brat. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Atlancie i Atenach, wielokrotnie reprezentował kraj na mistrzostwach Europy i świata. Jako rozgrywający bronił barw m.in. Skry Bełchatów, AZS-u Częstochowa, Pamapolu Wieluń czy klubów włoskich z Cuneo, Padwy i Ferrary. Karierę trenerską rozpoczął w 2013 roku, będąc grającym asystentem trenera w Banimeksie Będzin, a rok później definitywnie zakończył karierę i również w Będzinie był asystentem Damiana Dacewicza, a później Roberto Santillego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigiźródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved