Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Polscy kadeci poznali rywali w mistrzostwach świata

Polscy kadeci poznali rywali w mistrzostwach świata

fot. CEV

W środę odbyło się losowanie grup mistrzostw świata kadetów. Iran, Chile, Tajwan i Bułgaria - to rywale grupowi polskich kadetów w tegorocznych rozgrywkach, które odbędą się w Argentynie. Turniej mistrzostw świata rozegrany zostanie w sierpniu.

Do mistrzostw świata kadetów, które odbywać się będą w dwóch argentyńskich miastach – Resistencia i Corrientes, awansowało dwadzieścia zespołów, które podzielone zostały na cztery grupy. Po rozegraniu fazy grupowej do kolejnej rundy awansuje 16 zespołów – po cztery najlepsze drużyny w każdym zestawieniu. Pozostałe walczyć będą w przedziale miejsc 17-20.

Polscy kadeci w kwietniu tego roku stanęli na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Europy, do Argentyny również będą jechać po medal. Choć jak w rozmowie ze Strefą Siatkówki przyznał trener Sebastian Pawlik, będzie o niego trudno. – Będzie to na pewno zupełnie inny turniej niż ten rozgrywany w Turcji. Poza najsilniejszymi zespołami z Europy przyjdzie się nam zmierzyć z zawsze silnymi rywalami z Azji czy obu Ameryk, także walczyć o strefę medalową będzie zdecydowanie trudniej – ocenił jakiś czas temu trener reprezentacji Polski kadetów.

Grupa A:
Argentyna, USA, Francja, Belgia, Turcja
Grupa B:
Chiny, Kuba, Meksyk, Egipt, Włochy
Grupa C:
Iran, Polska, Chile, Chińskie Tajpej, Bułgaria
Grupa D:
Rosja, Brazylia, Japonia, Portoryko, Niemcyźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved