Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kubańskie posiłki mistrza Grecji

Kubańskie posiłki mistrza Grecji

fot. archiwum

PAOK Saloniki w sezonie 2014/2015 został mistrzem greckiej ekstraklasy. Z tego tytułu siatkarze z Salonik zagrają w elitarnej Champions League i budują ciekawy zespół. Filarami ekipy będzie dwóch reprezentantów Kuby oraz trener Nikołaj Żeliazkow.

Rozgrywki 2014/2015 były dla zespołu PAOK-u Saloniki nadzwyczaj udane. Ekipa prowadzona przez Joannisa Kalmazidisa zwyciężyła w rodzimej ekstraklasie, a także zanotowała wygraną w krajowym pucharze. Takie sukcesy poskutkowały sportowym awansem na siatkarskie salony, a konkretniej do Ligi Mistrzów. Działacze klubu z Salonik wiedzą, z czym wiąże się gra w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie i na pewno nie chcą, by przygoda z pucharami zakończyła się kompletną wpadką i aby uniknąć słabego występu, zdecydowali zainwestować w poważne nazwiska.

Pierwszą dobrą informacją dla kibiców PAOK-u było przedłużenie umowy z kubańskim przyjmującym Javierem Jimenezem Scullem. W minionym sezonie mierzący 198 centymetrów wzrostu skrzydłowy był prawdziwym liderem zespołu i walnie przyczynił się do sukcesów greckiego teamu. Jimenez z PAOK-iem związał się nową, roczną umową. Do drużyny dołączył również drugi zawodnik z Gorącej Wyspy i aktualnie jeden z najbardziej doświadczonych graczy zakładających trykot kadry tego kraju – Rolando Cepeda Abreu. Leworęczny atakujący ma na swoim koncie srebro mistrzostw świata z 2010 roku. Po masowych odejściach z kadry rola Cepedy w drużynie coraz bardziej rosła, a w ostatnich latach ten siatkarz stał się nawet filarem i motorem napędowym drużyny i jej najbardziej doświadczonym graczem. Dla atakującego będzie to pierwszy klub poza Kubą, dotychczas bronił on barw stołecznego Spiritus Sanctus. Jak poinformowała oficjalna strona klubu, ściągnięcie Rolando Cepedy do Salonik nie było łatwe i zgodę na ten transfer wyrazić musiał szef tamtejszej federacji siatkarskiej.

Oprócz dwóch nowych zawodników w klubie pojawił się także nowy trener. Opiekunem PAOK-u w rozgrywkach 2015/2016 będzie bułgarski szkoleniowiec Nikołaj Żeliazkow. Były siatkarz i trener m.in. klubów włoskich i greckich aktualnie jest opiekunem reprezentacji Bułgarii podczas igrzysk europejskich i w piątek powalczy z reprezentacją Polski o wejście do finału tej imprezy. Poprzednim pracodawcą trenera Żeliazkowa był bułgarski klub z Burgas. Dla nowego opiekuna zespołu z Salonik nie będzie to pierwsze spotkanie z PAOK-iem – w sezonie 2001/2002 Bułgar reprezentował barwy klubu jako zawodnik.



Najprawdopodobniej w zespole na kolejny sezon zostaną także inni obcokrajowcy stanowiący o sile PAOK-u – Brazylijczyk Lucas Rangel i Wenezuelczyk Ernardo Gomez.

źródło: inf. własna, paokvolley.gr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved