Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > K. Skowrońska-Dolata: Chciałybyśmy zdobyć złoty medal

K. Skowrońska-Dolata: Chciałybyśmy zdobyć złoty medal

Reprezentacja Polski pokonała w półfinałowym meczu Serbię 3:2 i w sobotę zagra o złoty medal igrzysk europejskich. - Pokazałyśmy, że potrafimy grać opanowanie i cierpliwie - powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata, przyjmująca biało-czerwonych.

Polki bez większych problemów wygrały pierwszą partię spotkania. W drugiej niestety musiały uznać wyższość rywalek, ale już w trzeciej wróciły do swojego rytmu gry. Podopieczne Jacka Nawrockiego w czwartej partii prowadziły do drugiej przerwy technicznej i kiedy wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo, przeciwniczki odrobiły straty i wygrały 22. Jednak tie-break nie pozostawił złudzeń, że to polska drużyna zasługuje na wygraną i awans do finału.

Myślę, że po powrocie do Polski nasi kibice będą nam przypominać, jaki horror przygotowywałyśmy im niemal w każdym meczu. Miałyśmy bowiem szansę w kilku spotkaniach zakończyć rywalizację w trzech albo czterech setach, jednak ostatecznie grałyśmy tie-breaka – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. – W meczu półfinałowym było podobnie, ale po raz kolejny pokazałyśmy, że potrafimy grać opanowanie i cierpliwie do samego końca – dodała.

Polki są już pewne srebrnego medalu. W sobotę rozegrają finałowy mecz ze zwycięzcą spotkania Turcja – Azerbejdżan. – Nie ma znaczenia, z kim zagramy w finale. Mamy już srebrny medal, ale nie ukrywamy, że chciałybyśmy zdobyć złoty. Jestem bardzo szczęśliwa, że wróciłam do drużyny i jestem jej częścią. Nie ma dla mnie znaczenia, na jakiej pozycji gram w reprezentacji – zakończyła Skowrońska-Dolata.

źródło: pzps.pl